header

خبرگزاری ورزش والیبال

logo

زمان جاری : جمعه 07 مهر 1402 - 9:49 بعد از ظهر
نام کاربري : پسورد : يا عضويت | فراموشي رمز عبور

رخنه دلال‌ها به اردوی تیم ملی !
تعداد بازدید : 716

adelkhoje آفلاین
ارسال‌ها :14228

عضويت:19 /10 /1390

بازیکنان محبوب:

محل زندگي:ایران

تیم های محبوب:

شناسه ياهو:

حالت من: قرار داده نشده

تشکرها :25337

تشکر شده :49486

رخنه دلال‌ها به اردوی تیم ملی !همان روزی که پول داشت وارد والیبال می‌شد پیش بینی خیلی‌ها این بود که: «والیبال هم شد مثل فوتبال. پول وارد هر رشته‌ای که شود کارش تمام است.»
از آن اظهار نظرها سال های زیادی می گذرد و به عقیده خیلی از منتقدان والیبال پادر جای پای فوتبال گذاشته،نه فقط در خصوص پول و رقم های قرارداد،که از سایر خصوصیات این رشته هم دارد الگو می گیرد.آخرینش همین امضای قراردادهای شبانه در اردوهای تیم ملی است.
سال ها سال قبل به و در فوتبال به این شکل بود که دلال ها می رفتند در اردوی تیم ملی و با بازیکن مورد نظر صحبت می کردند و همانجا قرارداد را امضا می کردند.زمان زیادی طول کشید تا مدیران باشگاه ها توانستند تا حدودی جلوی این اتفاق را بگیرند.حالا در والیبال آن صحنه ها در حال تکرار شدن است و ستاره ها شبانه و خارج از عرفی که وجود دارد قراردادهای شان را امضا می کنند.آن هم در روزهایی که بازیکنان با تمرین زیر نظر ولادیمیر آلکنو دارند خودشان را برای لیگ ملتها و المپیک آماده می کنند.
البته این قضیه تنها به مربیان تیم ملی ختم نمی شود و بعضی از بازیکنان اردونشین هم واسطه مذاکره با بازیکنان مد نظر باشگاه هایشان شده اند. حتی کار به جایی رسیده که به یکی از بازیکنان اردونشین با پیشنهاد قرارداد یک و نیم میلیاردی او را وسوسه کرده اند تا قرارداد ۹۰۰ میلیونی اش با باشگاه دیگر را فسخ کند. در حالی که این روزها بازیکنان و حتی کمک های ایرانی آلکنو باید همه تمرکزشان روی تمرین و آمادگی باشد این اتفاقات مثل خوره به جان تیم ملی افتاده و دارد تمرکز تیم مرد روسی را برهم می زند.
امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال هم با این قضیه مخالف است. او می گوید:« من همیشه از مربیان و بازیکنان خواهش کرده ام در محیط تیم ملی و از شرایط حضور در اردو برای مذاکره با بازیکنان و قرارداد با آنها استفاده نکنند. شاید تنها پیشنهاد به بازیکن ایراد نداشته باشد اما تا به حال به هیچ مربی اجازه نداده ام که قرارداد بازیکن را برای امضا به اردو بیاورد. همیشه هم گفته ام قرار امضای قرارداد را بیرون از اردو و در هتل المپیک یا رستوران بگذارند نه اردوی تیم ملی .چرا که این کارها زیبنده مربی تیم ملی والیبال نیست.»
او البته معتقد است تا به حال به چنین موردی در اردو برخورد نکرده است :« من تا به حال در اردو به چنین موردی برخورد نکرده ام . حتی به بازیکنان هم گفته ام همیشه با بررسی همه جانبه پیشنهادات قرارداد ببندید و وقتی قرارداد را امضا کردید به آن احرتام بگذارید یا وقتی پیشمان شدید از راهش برای فسخ قرارداد وارد شوید. مربیان تیم ملی نباید در این شرایط قرار بگیرند. چرا که سرمربی خارجی تیم ملی از مربی ایرانی حرف شنوی ندارد و تصمیم را خودش می گیرد. بنابراین بازیکنان هم باید حواسشان باشد.آنها گمان می کنند اگر مربی تیم ملی بگوید با فلان تیم قرارداد ببند جایگاهش در تیم ملی محفوظ ست.در صورتی که اصلا این طور نیست.از طرف دیگر این کارها در اردو و سالن تمرین ، تمرکز بازیکنان را می گیرد و بنابراین قرارداد باید بیرون از اردو بسته شود.»

منبع :خبرآنلاین

والیبال ایران , دلال والیبال , لیگ برتر والیبال , نقل و انتقالات ,

پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 - 10:08
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارش


برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.حامیان