در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال تلگرام والیبال فروم

مربی تراز اول خارجی انتخاب فدراسیون والیبال برای المپیک 2021 / ولادیمی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تلیغات تلیغات
مربی تراز اول خارجی انتخاب فدراسیون والیبال برای المپیک 2021 / ولادیمیر الکنو گزینه احتمالی تیم ملی !
مربی تراز اول خارجی انتخاب فدراسیون والیبال برای المپیک 2021 / ولادیمیر الکنو گزینه احتمالی تیم ملی !
فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال جلسات متعددی برگزار کرده است اما از گوشه و کنار خبر می‌رسد فدراسیون با  ولادیمیر الکنو مذاکرات نتیجه‌بخش داشته است و به زودی به عنوان سرمربی انتخاب می‌شود.
_________________________________________
 
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان به یکی از موضوعات اصلی والیبال ایران بدل شده است. از زمان جدایی ایگور کولاکوویچ از والیبال ایران ۶ ماه می‌گذرد اما هنوز فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال مردد است و تنها تصمیم فدراسیون این روزها تشکیل جلسات متعدد است که البته خروجی هم ندارد. 
 
از زمان شیوع ویروس کرونا و تعویق المپیک که در نهایت منجر به جدایی ایگور کولاکوویچ شد داورزنی رئیس فدراسیون والیبال جلسات متعددی با کارشناسان و اهالی والیبال برگزار کرد. در آخرین جلسه تصمیم بر این شد که کمیته فنی از سوی رئیس فدراسیون تشکیل شود و در نهایت سرمربی تیم ملی انتخاب شود. موضوعی که مورد انتقاد خیلی از اهالی والیبال قرار گرفت چرا که اگر قرار به تشکیل کمیته فنی بود چرا این تصمیم زودتر گرفته نشد و حالا پس از ۶ ماه تصمیم به تشکیل کمیته فنی و انتخاب اعضای آن گرفته شده است. 
 
به هر حال در ادامه جلسات بی‌نتیجه فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی قرار است امروز دوباره اهالی والیبال به همراه داورزنی دور یک میز بنشینند و در مورد انتخاب سرمربی تصمیم بگیرند، البته موضوع به همینجا ختم نمی‌شود و قرار است این جلسات ادامه داشته باشد تا در نهایت یک سرمربی برای تیم ملی انتخاب شود. 
 
تا برگزاری المپیک توکیو کمتر از یک سال دیگر زمان باقی مانده و قطعاً در شرایطی که والیبال ایران قرار است در آوردگاه توکیو به میدان برود باید زمان را از دست ندهد و هر چه زودتر تعیین تکلیف شود اما این روزها فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تعلل می‌کند و همین موضوع می‌تواند شرایط را برای تیم ملی سخت کند. از زمانی که سرمربی تیم ملی طبق یک توافق دو طرفه از هدایت این تیم کنار رفت صحبت از انتخاب سرمربی ایرانی به میان آمد، برخی کارشناسان معتقدند در شرایط فعلی بهتر است به مربیان ایرانی اعتماد کرد و نیمکت تیم ملی را پس از سال‌ها به یک ایرانی سپرده شود اما برخی دیگر هم معتقدند اگرچه مربیان ایران توان و دانش قابل قبولی دارند ولی شرایط حضور آن‌ها هنوز فراهم نیست و با توجه به اینکه المپیک پیش‌رو است بهتر است این بار هم مربی خارجی برای تیم ملی انتخاب شود تا بتواند در آوردگاه توکیو عملکرد قابل قبولی ارائه دهند.
 
تیم ملی والیبال کشورمان در میدان المپیک در گروه اول بازی‌ها با تیم‌های ژاپن، لهستان، ایتالیا، کانادا و ونزوئلا رقابت می کنند و در گروه دوم نیز تیم‌های برزیل، آمریکا، روسیه، آرژانتین، فرانسه و تونس با یکدیگر جدال خواهند داشت. در ابتدا از هر گروه چهار تیم به مرحله یک چهارم  نهایی صعود می کنند. با توجه به گروه بندی ایران، انتظارات از صعود تیم ملی در مرحله نخست بسیار بالا است.
 
در جلسه که چند روز پیش اعضای هیئت‌رئیسه و داورزنی برگزار کردند در مورد هدف والیبال در المپیک بحث شد که البته یکی از اهداف قدیمی فدراسیون والیبال است؛ اما دوباره روی این موضوع تأکید شد که تیم ملی والیبال کشورمان در المپیک پیش‌رو باید جزء چهار تیم قرار بگیرد. به نظر می‌رسد با توجه به شانس بالای ایران و صعود از مرحله نخست، فدراسیون والیبال به دنبال جذب مربی سطح یک دنیا باشد تا بتواند به این هدف جامعه عمل بپوشاند. 
 
رئیس فدراسیون والیبال در این مدت با گزینه‌های زیادی مذاکره کرده است؛ اما از گوش و کنار خبر می‌رسد که آلکنو جدی‌ترین گزینه برای نیمکت تیم ملی است و گویا مذاکرات فدراسیون با او هم به نتیجه رسیده است.  ولادیمیر الکنو از سال ۲۰۰۱ به مربیگری روی آورد. او در اولین تجربه خود به عنوان مربی با باشگاه تورس قرارداد بست. قهرمانی در جام حذفی فرانسه اولین دستاورد این مربی بود و سال بعد هم دومین دستاورد  خود را با قهرمانی در پرو آ در سال ۲۰۰۴ تکمیل کرد و پس از آن با دینامو مسکو قراردادی سه ساله امضا نمود.
 
ولادمیرآلنکو گزینه احتمالی سرمربی گری تیم ملی والیبال ایران
 
ولادمیرآلنکو گزینه احتمالی سرمربی گری تیم ملی والیبال ایران
 
 
او در سه سال حضور خود در مسکو موفق به کسب قهرمانی سوپر لیگ والیبال روسیه ۲۰۰۶ و قهرمانی جام حذفی روسیه در سال ۲۰۰۷ شد. در سال ۲۰۰۸  هدایت تیم ملی والیبال روسیه را بر عهده گرفت و عملکردی درخشان را از خود به جای گذاشت و توانست تیم روسیه را به مدال نقره جام جهانی و لیگ جهانی ۲۰۰۷،  و مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ برساند.
 
او در فصل ۲۰۰۸ هدایت باشگاه والیبال زنیت کازان را بر عهده گرفت و تا سال ۲۰۱۴ پنج قهرمانی سوپر لیگ والیبال روسیه را به دست آورد و در سال ۲۰۱۰ برای هدایت تیم ملی روسیه بازگشت، در حالی که به عنوان سرمربی زنیت کازان باقی ماند. مدال طلا جام جهانی و لیگ جهانی ۲۰۱۱ از اولین  دستاوردهای این مربی برای روس‌ها بود و در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ روسیه را به فینال رساند و با غلبه بر برزیل مدال طلا المپیک را برای روسیه به ارمغان آورد و در سال ۲۰۱۲ از هدایت تیم ملی روسیه انصراف داد.
 
آلکنو یکی از جدی‌ترین گزینه‌ای نیمکت تیم ملی والیبال ایران است و به نظر می‌رسد او با فدراسیون والیبال هم به توافق رسیده است و برگزاری جلسات متعدد در فدراسیون والیبال  برای رسیدن به یک جمع‌بندی نهایی است. سعید معروف، کاپیتان تیم ملی ایران هم در سال ۲۰۱۵ در زنیت کازان حضور داشت و چند ماهی با آلکنو به طور مستقیم کار کرده است. 
 
پرونده مربی ایرانی برای تیم ملی والیبال رسما بسته شد
 
کمیته فنی فدراسیون والیبال در نهایت تصویب کرد که مربی «تراز اول» خارجی هدایتگر تیم ملی در المپیک باشد.
 
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل ازخبرنگار مهر، جلسه کمیته فنی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال امروز شنبه در فدراسیون والیبال برگزار شد.
 
«کمیته فنی انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال» در نخستین نشست مصوب کرد که از مربی تراز اول جهانی برای هدایت تیم ملی در لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ و بازی‌های المپیک توکیو استفاده شود.
 
این خبر در حالی امروز از سوی فدراسیون والیبال منتشر شد که پیش از جلسه کمیته فنی، میلاد تقوی دبیرکل فدراسیون والیبال روز چهارشنبه در گفتگو با مهر، خبر از تصویب طرح  هیئت رئیسه برای سپردن هدایت تیم ملی به مربی تراز اول جهانی داده بود. امروز هم کمیته فنی همان مصوبه هیات رئیسه را تایید کرد.

تیم ملی والیبال , ولادمیر آلنکو , انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 30 تاریخ : شنبه 15 شهريور 1399 نظرات :
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

هفته ششم لیگ برتر والیبال / ویدیو کامل دیدار راه یاب ملل مریوان - خاتم اردکان (ویدیو)

ابتلای هفتگی چند بازیکن به ویروس کرونا در لیگ برتر والیبال

پشت خط زن تیم سایپا: ارومیه مقابل ما محکوم به برد بود/ شاید دستگاه تب‌سنج خراب بود

فاجعه در لیگ برتر والیبال ؛ 21 نفر از تیم شهرداری ورامین به کرونا مبتلا شدند !

لژیونرهای والیبال ایران، لیگ بلژیک را با پیروزی آغاز کردند

ورامینی‌ها در قرنطینه ؛ فاجعه در لیگ برتر والیبال

هفته ششم لیگ برتر / دیدار شهرداری ورامین و سپاهان اصفهان (ویدیو)

خانه میلیاردی؛ دستمزد مربی لیگ برتری والیبال !

آموزش نحوه صحیح دریافت و پاس به پاسور در ورزش والیبال (ویدیو)

پیروزی راحت یاران توخته/ شاگردان کریمی دوم شدند

شکست کاستلومایا در غیاب بازیکن ایرانی

مصاحبه مربیان هراز آمل و هورسان رامسر بعد از پایان دربی آمل (ویدیو)

نتایج کامل هفته ششم رقابت ها + جدول رده بندی در پایان هفته ششم

برنامه دیدار هفته ششم لیگ برتر والیبال فصل 1399 +جدول رده بندی

بهترین اسپک های امیر غفور پشت خط زن تیم ملی والیبال (ویدیو)

پالس مثبت آلکنو به پیشنهاد سرمربیگری ایران

پروجا قهرمان سوپرکاپ والیبال ایتالیا شد

لیگ برتر والیبال فصل 1399 بانوان قرعه‌کشی شد

سرمربی آینده تیم ملی والیبال چه زمانی به ایران می‌آید؟
پالس مثبت آلکنو به پیشنهاد سرمربیگری ایران
آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال / انصراف دو گزینه خارجی
کولاکوویچ باز هم یاد ایران کرد
محمودی: اگر آلکنو تنها گزینه‌ فدراسیون است تشکیل کمیته فنی کار صحیحی نبوده
آشنایی با کارنامه پنج سرمربی سرشناس گزینه تیم ملی / آلکنو؛ گزینه نهایی !
سلطانی : تجربه‌های تلخ برای فدراسیون درس عبرت نشد
افشار دوست: صعود تیم ملی والیبال از مرحله گروهی المپیک کافی نیست
نیمکت خالی و رویای نیمه‌نهایی المپیک برای والیبال ایران
سرمربی تیم ملی لهستان : بلاتکلیفی ایران به نفع ما است/گروه بندی ایران در المپیک 2021 !
کارخانه : برای انتخاب مربی تیم ملی اولویت اخلاق و شخصیت باشد
مربی ترنتینو: تماسی با فدراسیون والیبال ایران نداشته‌ام
امیر حسینی : مربیان داخلی ما در حد و اندازه آلکنو هستند
عطایى: بهتر است با مربى خارجی به المپیک برویم
مذاکره؛ رویکرد جدید فدراسیون والیبال