close
تبلیغات در اینترنت
پسری که با دعای خیر پدر عاقبت به خیر شد/ برد ایتالیا بهترین خاطره مباشری از لیگ جهانی !
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
پسری که با دعای خیر پدر عاقبت به خیر شد/ برد ایتالیا بهترین خاطره مباشری از لیگ جهانی !
پسری که با دعای خیر پدر عاقبت به خیر شد/ برد ایتالیا بهترین خاطره مباشری از لیگ جهانی !

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال ایران با حضور قدرتمندانه خود در لیگ جهانی، پدیده این مسابقات لقب گرفت.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال ،در این میان علیرضا مباشری، والیبالیست اصفهانی ایران در لیگ جهانی عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت و تحسین کارشناسان را بر انگیخت.خود او اعتقاد دارد در روی آوردن به رشته والیبال پدرش که مدیر مدرسه‌اش بوده است نقش به سزایی داشته است. او دعای خیر پدرش را عامل اصلی موفقیت‌هایش می‌داند.

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال ایران با حضور قدرتمندانه خود در لیگ جهانی، پدیده این مسابقات لقب گرفت.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال ،در این میان علیرضا مباشری، والیبالیست اصفهانی ایران در لیگ جهانی عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت و تحسین کارشناسان را بر انگیخت.خود او اعتقاد دارد در روی آوردن به رشته والیبال پدرش که مدیر مدرسه‌اش بوده است نقش به سزایی داشته است. او دعای خیر پدرش را عامل اصلی موفقیت‌هایش می‌داند.علیرضا مباشری مهمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان بود و از والیبال خود و ایران سخن گفت که در ادامه می‌خوانید:

*پدرم والیبال را به من آموزش داد

مباشری در خصوص شروع والیبالش از اصفهان اظهارکرد: از پنجم دبستان، پدرم که مدیر مدرسه بود والیبال را به من آموزش داد و در دوره راهنمایی با کمک "نیمافر" مربی فولاد مبارکه سپاهان که متأسفانه هم اکنون قطع نخاع شده است والیبال را ادامه دادم، پس از آن در تیم شهرداری تحت نظر "رجالی" به تمرینات خود ادامه دادم، سپس وارد تیم ذوب‌آهن اصفهان شده و در آن زمان به تیم جوانان نیز دعوت شدم و پس از آن به تدریج مسیر موفقیت و راهیابی به تیم ملی را طی کردم. اگر هماکنون موفقیتی هم نصیب من شده مطمئنا به خاطر زحمات مربیانم و دعای خیر پدر و مادرم بوده است.

مباشری پیرامون بازی‌های انتخابی المپیک سال گذشته افزود: متأسفانه در آن مسابقات یک امتیاز کم آوردیم، گرچه برابر ژاپن، صربستان و استرالیا بازی‌های خوبی به نمایش گذاشتیم، اما در نهایت استرالیا راهی المپیک 2012 لندن شد و ایران از راهیابی به المپیک بازماند. گرچه قبل از آن زمان در اردو حضور داشتم، اما در آن مسابقات جزو 12 بازیکن اصلی نبودم و بالاخره توانستم در لیست 12 نفره اصلی قرار بگیرم و همین قرار گرفتن در لیست نهایی برایم افتخار بزرگی محسوب می‌شود.

دریافت کننده تیم ملی والیبال اضافه‌کرد: تمامی بازیکنانی که به اردوهای انتخابی تیم ملی دعوت می‌شدند با انگیزه بالایی کار می‌کردند تا بتوانند در نهایت ملی‌پوش شوند.

*اگر الان در برابر روسیه بازی می‌کردیم شرایط فرق می‌کرد

مباشری در خصوص نخستین حضور تیم ملی والیبال در لیگ جهانی والیبال اظهارکرد: ایران در لیگ جهانی والیبال برابر روسیه قهرمان المپیک، ایتالیای باتجربه و صربستان قهرمان اروپا به میدان رفت. ما در این بازی‌ها خیلی خوب بازی کردیم و بازی به بازی قدرتمندتر شدیم. تمامی مصاف‌های تیم ملی ایران دشوار بود، معتقدم در مسابقه نخست برابر روسیه کم تجربه ظاهر شدیم در آن دیدار هنوز به خودباوری مطلوب نرسیده بودیم و بچه‌ها جای خود را در زمین پیدا نکرده بودند. اگر الان می‌توانستیم برابر تیم روسیه صف آرایی کنیم شرایط متفاوت بود و می‌توانستیم این تیم را مغلوب کنیم. در بازی‌ برابر صربستان نیز باید این نکته را گفت که در حقیقت هواداران با حمایت کامل خود نقش تأثیرگذاری در پیروزی ایران داشتند.

ملی پوش اصفهانی والیبال ایران در ارتباط با مسابقه ایران با ایتالیا که به گفته او حساس‌ترین مسابقه ایران نیز به شمار می‌رفت گفت: ایتالیا همیشه قدرتمند بوده است و بهترین بازیکنان و یکی از بهترین لیگ‌ها را دارد، همه می‌گفتند که اگر حتی یک ست را بتوانیم برابر ایتالیا بگیریم نتیجه خوبی خواهد بود، در مجموع هیچ کس باور نمی‌کرد که بتوانیم در بازی نخست، ایتالیا را در شهر "مودنا" زمین‌گیر کنیم. در آن دیدار که همه بازیکنان استرس داشتند، ولاسکو دو قدرتی زن جدید راهی میدان کرد و در نهایت ایران برنده میدان شد و این برد این نکته را نشان داد که هرکسی خوب بازی کند بدون توجه به نام حریف در میدان حضور خواهد داشت.

*ایتالیایی‌ها از حضور پرشور ایرانیان شگفت‌زده بودند

مباشری یادآور شد: در مسابقه با ایتالیا تعداد زیادی از هموطنان از دیگر شهرهای ایتالیا و کشورهای دیگری به ورزشگاه شهر "مودنا" آمدند و با آنکه تعدادشان یک سوم ایتالیایی‌ها بود چنان با شور و شدت ایران را تشویق کردند که باعث شد روحیه تازه‌ای بگیریم، واقعا خوشحال شدیم که توانستیم دل هموطنان را در آن مسابقه شاد کنیم، تمام ایتالیایی‌ها از میزان حمایت ایرانیان حاضر در سالن شگفت زده شده بودند.

بازیکن شماره 20 تیم ملی والیبال ایران اضافه کرد: شکست ایتالیا برابر ایران برای این تیم بسیار گران تمام شد، در مصاف دوم در شهر ساساری، کم لطفی داور و بدشانسی باعث شد با اینکه در گیم پنجم 12 بر 9 جلو بودیم در نهایت حریف برنده شود، معتقدم برد دوم برابر ایتالیا نیز دور از دسترس نبود.

مباشری با بیان اینکه در بازی اول با ایتالیا بهترین عملکرد را داشته است گفت: در آن بازی توانستم در 17 امتیاز تأثیر مستقیم داشته باشم. همچنین دریافت‌های خوبی که در آن بازی انجام دادم که در برد ایران نقش به سزایی داشت. در همان بازی در امتیاز آخر با دریافت مناسبم باعث شد که توپ به امیر غفور رسیده و این بازیکن توپ را در زمین ایتالیا بخواباند و در نهایت ایران پیروز میدان شود.

*برزیل شانس نخست قهرمانی است

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تیم‌های صعود کرده از گروه ایران یعنی روسیه و ایتالیا را به عنوان قهرمان این دوره از لیگ جهانی پیش‌بینی می‌کنید، گفت: گرچه قهرمانی یکی از این دو تیم ارزش کار ایران را دوچندان می‌کند، اما معتقدم روسیه یا ایتالیا با حضور برزیل نمی‌توانند قهرمانی را کسب کنند. پیش بینی می‌کنم برزیل قهرمان این دوره از لیگ جهانی والیبال شود. گرچه لهستان نیز تیمی سخت به حساب می‌آید.

دریافت کننده تیم ایران در لیگ جهانی با بیان اینکه خولیو ولاسکو در گزینش بازیکنان به اسم‌ها نگاه نمی‌کند، ادامه داد: کارکرد هر بازیکن برای این سرمربی اهمیت دارد کسی که بر اساس آمار و ارقام عملکرد مناسبی داشته باشد در ترکیب جای می‌گیرد، من در دو سال اخیر همواره تلاش کرده‌ام نهایت تلاش خود را داشته باشم و این را هم باید بگویم که در تیم ملی والیبال رفاقت جایگاه ویژه‌ای دارد، بازیکنان با یکدیگر شوخی می‌کنند و گرچه در تیم‌های باشگاهی مختلفی توپ می‌زنیم، ولی در تیم ملی با هم بزرگ شده‌ایم.

وی اضافه کرد: ولاسکو تا آخرش با آن بازیکنی که خوب بازی کند می‌ماند و اطمینان سرمربی تا حدی است که اگر خود بازیکن نتواند کار کند کنار گذاشته می‌شود، در مجموع در مصاف با ایتالیا خولیو ولاسکو اطمینان زیادی به تک تک بازیکنان کرد.

مباشری ادامه داد: این مربی هر روز طراحی جدیدی انجام می‌دهد. مباحث جدیدی عرضه می‌کند. او سیستمی به ایران آورد که قبلاً در ایران نبود. سیستم او باعث می‌شد توپ‌گیری‌های نخست ما که قبلاً با مشکل مواجه بود، بهبود پیدا کند. هم‌اکنون دریافت‌های ایران مطلوب است و اسپک‌ها قدرتی به گونه‌ای است که سرعتی زن‌ها اذیت نمی‌شوند. همچنین خوان سیچلو دستیار او که در ایتالیا نیز مربی‌گری می‌کند نقش به سزایی در موفقیت‌های تیم ملی داشت. علاوه بر اینکه 7 مربی ایرانی در جاهای مختلف خولیو ولاسکو را یاری می‌دهند.

وی افزود: رفتار متقابل بازیکنان به گونه‌ای است که حرمت با تجربه‌ها و بزرگترها حفظ می‌شود، در کل میزان حاشیه‌های در رشته والیبال زیاد نیست.

*همین مقدار پاداشی هم که دادند دستشان درد نکند

دریافت کننده والیبال ایران پیرامون مبلغ پاداش 50 میلیون تومانی و اهدای مسکن برای متأهل‌هایی که مسکن ندارند، تصریح‌کرد: برای من بازی برای تیم ملی افتخار است، از روزی که دیده‌ام در محله خودم در اصفهان تعداد بیشتری از افراد به والیبال روی آورده‌اند جای خوشحالی زیادی دارد، برپایی جشن و پایکوبی در تهران و کرج و شادی مردم بهترین پاداش است، در اصفهان نیز همه به خانه ما آمدند و تشکر کردند. معتقدم رابطه ایرانیان با والیبال بسیار بهتر شده است، گرچه به دلیل داشتن مسکن، پاداش مسکن را دریافت نکردم. اما پاداش 50 میلیونی را هم که دادند، دستشان درد نکند. وقتی هموطنان ساعت 5 صبح برای تماشای مسابقه ایران با کوبا از خواب بلند می شدند نشان می‌دهد که چقدر والیبال برایشان اهمیت پیدا کرده است، این نکته وظیفه ملی پوشان را نیز سخت‌تر می‌کرد چرا که باید دل ایرانیان را شاد می‌کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا ایران برابر برخی تیم ها هم پیروز شد و هم شکست خورد؟ به ایسنا گفت: شرایط والیبال به گونه‌ای است که بارها اتفاق می‌افتد که امروز رقابت با پیروزی به پایان برسد و روز بعد با همان تیم شکست بخوری. در مسابقه برابر آلمان نیز که توانستیم 3 بر صفر پیروز شویم، مطمئناً آنالیز خوب آلمانی‌ها باعث شد آنها در بازی دوم ایران را شکست دهند. آلمانی‌ها اصلاً فکر نمی‌کردند که ایران چنین تیمی و چنین ورزشگاهی داشته باشد. وقتی که ژرمن ها خود را پیدا کردند، توانستند ما را در تهران ببرند گرچه ملی پوشان پس از یک پرواز سی ساعته از کوبا به ایران با یک خستگی زیاد راهی این میدان شدند، اختلاف ساعت ایران و کوبا باعث شد که در روزهایی که به ایران بازگردیم برنامه خواب ما به هم خورد و این امر باعث شد که میزان استرس بازیکنان افزایش پیدا کند. بازیکنان صبح‌های زود بیدار می‌شدند و برای صبحانه به رستوران مراجعه می‌کردند و این درحالی بود که ظهرها نیز ساعتی برای استراحت نداشتیم و مسابقه که 9 شب بود با احساس خستگی مواجه بودیم.

وی درخصوص میزان تحصیلات خود و علاقه برای ادامه تحصیل در دانشگاه یادآور شد: سال گذشته علاقه داشتم که تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز نمایم اما روند تمرینات و اردوها به گونه‌ای بود که نه می‌شد سر کلاس‌ها حاضر شد و نه در جلسات امتحانی شرکت کرد و به همین دلیل این قضیه انجام نگرفت. امیدوارم امسال این هدف را دنبال کنم.

بازیکن فصل گذشته تیم پیشگامان کویر یزد و فصل آینده میزان مشهد در پاسخ به این پرسش که قراردادهای باشگاه‌های والیبال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: گرچه نمی توان مقدار مبالغ را با هزینه‌هایی که در فوتبال صرف می‌شود مقایسه کرد، اما قراردادهای کنونی باشگاه‌ها‌ی والیبال نسبت به قبل بهتر شده است.

*لیگ ایران نسبت به قبل سخت‌تر شده است

مباشری در ارتباط با لیگ والیبال ایران، افزود: لیگ ایران نسبت به قبل سخت‌تر شده است. قبلاً یک مربی 20 بازیکن جذب می کرد که 15 نفر از آنها ملی‌پوش بودند و با این کار قهرمانی را به دست می‌آورد، اما هم اکنون بازیکنان ملی پوش و دیگر بازیکنان مطرح در تیم‌های مختلف پخش شده‌اند و این کار باعث شده تا هفته‌های پایانی نتوان قهرمان را پیش بینی کرد. برای مثال در فصل گذشته پیشگامان کویر یزد هفته‌ها صدرنشین بود اما در نهایت قهرمان نشد.

دریافت کننده اصفهانی تیم ملی والیبال در پاسخ به این پرسش که نقش کدام مربی را در موفقیت‌های خود مؤثرتر می‌دانید، تصریح‌کرد: گرچه همه مربیان با زحمات فراوان خود راه موفقیت من را هموار کردند، اما "خلیل آزمون" نقش ویژه‌تری در موفقیت‌های من داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که این شرایط را برای لیگ ایران مطلوب می‌دانید، گفت: معتقدم این شرایط به پیشرفت والیبال کمک می‌کند چرا که تمامی تیم‌ها برای قهرمان شدن انگیزه دارند و هیچ تیمی از قبل قهرمان شده نیست. همچنین بازیکنان ملی پوش که در تیم‌های مختلف هستند، ترفندهای همبازی‌های خود در تیم ملی را می‌دانند و این قضیه بازی‌ها را جذاب‌تر می‌کند.

دریافت کننده اصفهانی تیم ملی والیبال پیرامون دیگر علایق خود به دیگر رشته‌های ورزشی اظهار کرد: غیر از والیبال به شنا و والیبال تفریحی نیز می‌پردازم، همچنین بدنسازی نیز یکی دیگر از فعالیت‌های ورزشی اصلی من به حساب می آید. در بدنسازی بیش از هر کسی مدیون برادرم که کشتی گیر است هستم، همچنین ایمان نکو آبادی که مربی بدنساز است در پیشرفت من تاثیر زیادی داشته است. این دو نفر با راهنمایی‌های خود باعث شدند از لحاظ بدنی، وضعیت مطلوبی داشته باشم و غیر از قدرت بدنی انعطاف پذیری و سرعت خود را نیز که در والیبال بسیار اهمیت دارد، حفظ کنم.

*جای تاسف است که اصفهان تیمی در لیگ ندارد

بازیکن یک متر و نود سانتیمتری تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این سؤال که وضعیت والیبال استان اصفهان را چطور ارزیابی می‌کنید، تصریح‌کرد: واقعاً جای تأسف دارد که اصفهان که در دیگر رشته‌ها وضعیت بسیار خوبی دارد، تیم والیبالی در سوپر لیگ یا لیگ دسته یک نداشته باشد. اصفهان بازیکنان شاخصی دارد حتی در مسابقاتی نظیر جام رمضان، سالن مملو از تماشاچی می‌شود و بازی‌ها از سطح بالایی برخوردار است اما اینکه چرا اصفهان هیچ تیمی ندارد واقعاً تأسف برانگیز است. برای مثال در سال 87 در گل گهر سیرجان توپ می‌زدم و در سال 86 تیم برق کرمان را همراهی کردم و از اینکه هیچگاه نتوانستم تیمی را که متعلق به اصفهان است را همراهی کنم ناراحتم.

مباشری با تأکید بر اینکه اصفهانی‌ها به والیبال علاقه زیادی دارند و می‌توانند به تیم ملی در تمام رده‌های سنی کمک کنند، اظهارکرد: برای مثال پدرم عزیزالله مباشری مدرسه والیبالی دارد که بچه‌های پنجم و ششم دبستان در این مدرسه والیبال را آموزش می‌بینند. باید بگویم برخی از این بازیکنان به قدری خوب سرویس قدرتی می‌زنند که به راحتی می توان پیش بینی‌کرد در آینده در تیم‌های مختلف باشگاهی و ملی می‌توانند مددرسان باشند.

وی با اشاره به فعالیت های مثبت محمد رجالی دبیر هیأت والیبال استان اصفهان گفت: کم لطفی‌ها به قدری است که حتی با رایزنی‌های رجالی هیچ باشگاهی حاضر نشده در عرصه والیبال مردان تیم داری کند. حتی منحل شدن تیم والیبال بانوان گیتی پسند که قهرمان ایران شد، واقعاً تأسف آور است. و این نشان از آن دارد که کم توجهی‌ها در عرصه والیبال در اصفهان بسیار زیاد است.

بازیکن شماره 20 تیم ملی در مورد بهترین و بدترین خاطره ورزشی خود اظهار‌کرد: برد برابر ایتالیا بهترین خاطره ورزشی‌ام است و در مورد بدترین خاطره ورزشی، باید بگویم همراه نشدن با تیم ملی برای حضور در تورنمنت "واگنر" لهستان بوده است. در آن زمان با حدود نیم ساعت تأخیر به فدراسیون رفتم و همین امر موجب شد که خولیو ولاسکو به دلیل بی نظمی که انجام دادم مرا از لیست افراد حاضر در لهستان خط بزند.

مباشری در پاسخ به این سؤال که آیا منظم بودن سرمربی تیم ملی در همه جا وجود دارد و آیا ولاسکو سفارش کسی را می پذیرد؟ گفت: این مربی روی نظم و انضباط بسیار حساس است و در حقیقت باید بگویم سفارش هیچ کسی را قبول نمی‌کند، حتی اگر بهترین بازیکن دچار بی نظمی شود، بدون رودربایستی نامش خط می‌خورد.

*در آسیا مردم فقط توقع قهرمانی دارند

وی پیرامون اینکه چه باید کرد تا تیم ملی همیشه قدرت خود را داشته باشد و روزبه روز پیشرفت کند، اظهارکرد: هم اکنون تیم ملی در جایگاهی قرار دارد که تیم‌های آسیایی علاقه دارند برابر ما قرار گیرند تا خود را محک بزنند. معتقدم هیچ گونه سهل انگاری و کوتاهی نباید در تمام عرصه‌ها مانند مدیریت، هدایت تیمی و بازی انجام شود. رسیدن به موفقیت سخت است، اما حفظ کردن موفقیت‌ها دشوارتر است. هم اکنون سطح توقع بسیار بالا رفته، مردم مطمئناً به کمتر از قهرمانی در آسیا رضایت پیدا نمی‌کنند. در مدت گذشته تاکنون نیز مدیریت درست، هدایت مناسب و انگیزه و بازی خوب بازیکنان این موفقیت ها را رقم زد. گرچه در والیبال و البته در تمام رشته ها به اینگونه نیست که اگر امروز برنده باشیم فردا نیز پیروز خواهیم شد اما با درایت می توان همیشه در مسیر موفقیت باقی ماند.

دریافت کننده اصفهانی تیم ملی والیبال همچنین از "کرده" و "محتشمیان" گزارشگران والیبال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواست در گزارشات خود حمایت بیشتری از تیم ملی داشته باشند چرا که بازخورد حمایت نکردن گزارشگری که از تلویزیون گزارش می‌کند، باعث می شود مردم رفتار نامناسبی با ملی پوشان داشته باشند و این امر چیزی جز تخریب برای بازیکنان در پی نخواهد داشت. بار روانی این گزارش‌های نامناسب بر روی خانواده‌های بازیکنان است.


والیبال , والیبال ایران , والیبالیست اصفهان , والیبال اصفهان , علیرضا مباشری , مصاحبه مفصل با علیرضا مباشری , قدرتی زن تی ملی والیبال , مباشری ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 247 تاریخ : دوشنبه 31 تير 1392 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
به دنبال زوج جدید برای معروف mehdii7007
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید