close
تبلیغات در اینترنت
تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!
تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!

پرتال هواداران والیبال اورمیه – ارسلان / هفته هفدهم لیگ برتر والیبال با پذیرایی شهرداری از سایپا در سالن خالی از تماشاگر اورمیه پیگیری شد.

استرس و نگرانی از نتیجه این دیدار بیش از محرومیت تماشاگران در بین هواداران موج می‌زد به طوری که هواداران واقعی والیبال اورمیه طی روزهای گذشته به دور از هیاهوی غوغاگران، حمایت کم‌نظیری در تمرینات قبل از بازی داشتند. این بازی یکی از سه دیدار حساس و مستقیم تیم در بازیهای آتی بود.

با بررسی و آنالیز جدول بازیها جورجوویچ به خوبی می‌دانست که رقبای مستقیم ما در صعود به پلی‌آف سایپا، ورامین و یزد هستند چرا که تکلیف پیکان تا حدودی مشخص شده و بازی آتی ما با پیکان ۳ امتیازی است نه همانند این سه دیدار شش امتیازی! اخبار بسیار خوب اردوی تیم هم نشان می‌داد بازیکنان همدل شده‌اند و کادر فنی با آنالیز تک‌تک بازیکنان حریف حتی تا نحوه سرویس، حمله، دفاع و جای‌گیری آنان، نقشه حساب شده‌ای برای خودروسازان سوگلی فدراسیون کشیده است.

پرتال هواداران والیبال اورمیه – ارسلان / هفته هفدهم لیگ برتر والیبال با پذیرایی شهرداری از سایپا در سالن خالی از تماشاگر اورمیه پیگیری شد. استرس و نگرانی از نتیجه این دیدار بیش از محرومیت تماشاگران در بین هواداران موج می‌زد به طوری که هواداران واقعی والیبال اورمیه طی روزهای گذشته به دور از هیاهوی غوغاگران، حمایت کم‌نظیری در تمرینات قبل از بازی داشتند. این بازی یکی از سه دیدار حساس و مستقیم تیم در بازیهای آتی بود. با بررسی و آنالیز جدول بازیها جورجوویچ به خوبی می‌دانست که رقبای مستقیم ما در صعود به پلی‌آف سایپا، ورامین و یزد هستند چرا که تکلیف پیکان تا حدودی مشخص شده و بازی آتی ما با پیکان ۳ امتیازی است نه همانند این سه دیدار شش امتیازی! اخبار بسیار خوب اردوی تیم هم نشان می‌داد بازیکنان همدل شده‌اند و کادر فنی با آنالیز تک‌تک بازیکنان حریف حتی تا نحوه سرویس، حمله، دفاع و جای‌گیری آنان، نقشه حساب شده‌ای برای خودروسازان سوگلی فدراسیون کشیده است.

 تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!

ست اول: بازی با برتری محسوس میزبان آغازشد. پاسهای کم‌نقص معروف و آمادگی بالای برزگر که با آبشارهای منطقه ۴ اش شیرازه دفاع سایپا را به هم ریخته بود برتری ۲۵ بر ۲۲ را از آن توپچیهای دیار تاک و انگور کرد. برزگر با ۵ امتیار حمله و یک امتیاز سرویس نشان داد بی‌دلیل نیست که جورجوویچ تا این حد به او اعتقاد دارد و این باور، نوید یک دریافت کننده شش دانگ در سالهای آتی برای اورمیه و تیم ملی ایران می‌دهد، اگر امیر بتواند قدری بر تواناییهای تکنیکی و هوشی‌اش در حمله و در جاخالیها با گرفتن حالت و فیگور آبشار، با ارتفاع متوسط ولی با فاصله متناسب در فضای بین مدافعان جلو و عقب حریف – که تخصص کواچ بود – بیفزاید. او بازیکن بسیار تاکتیک پذیری نشان داده است.

 تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!

ست دوم: این ست اوج هنرنمایی پنجه طلای دوست داشتنی اورمیه، سعید معروف بود. سعید که همانند ست قبل علیرغم دریافتهای خوب قدرتی‌زنانمان شیرازه تیم سایپا را با پاسهای میلی‌متری‌اش در مناطق ۲ و ۴ به هم ریخته بود پیروت‌پور را هم راه انداخت تا توان حمله تیم بیش از پیش شود. تنوع تاکتیکهای حمله سعید در منطقه ۳ باعث شد مصطفی‌وند هم از قافله امتیازگیری عقب نماند. مصطفی‌وند با ۴ امتیاز عالی در حمله، بازی پرفروغی داشت. معروف با ۳ امتیاز جاخالی یا همان خلاء خودمان باز هم نشان داد که ضریب هوشی بسیار بالایی که یک ضرورت مطلق در والیبال است، دارد. آبشارهای سلیمانی پشت خط زن سایپا نتوانست خطاهای بالای سرویس یاران نفرزاده و در راس آن پویا فیاضی را جبران نماید و این ست ۲۵ بر ۱۷ از آن یاران جورجوویچ بود.

 تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!

ست سوم: تعویضهای مکرر نفرزاده و فراخواندن رشید یوسفی پاسور دوم تیم که این فصل از میزان مشهد راهی کرج شده به همراه جایگزینی صابر جواهری‌توانا با سلیمانی و تعویض عزیزی ناآماده با حسینی‌پویا باعث شد تا سایپا عقب افتادگی ۵ امتیاز را جبران نماید. ۴ امتیاز حمله سلیمانی به همراه ۳ امتیاز حمله و یک امتیاز دفاع جواهری و ۳ امتیاز حمله حسینی، کم‌کاری فیاضی را پوشش داد تا ۲۵ بر ۲۳ ست را برنده از زمین خارج شوند. پاسهای اشتباه معروف در امتیازهای پایانی و اصرار زیاد بر توپهای قدرتی که باعث شد مهاجمانمان ۱۲ حمله ناموفق داشته باشند در کنار اسپکهای ضعیف نادی و دفاع منسجم سایپا که امیدوار شده بودند، ست حساسی را از ما گرفت تا والیبال روی دیگرش را هم نشان دهد که هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت، حتی اگر ۵ امتیاز هم پیش باشی، علی الخصوص اگر حریفت سایپای جوان باشد!

 تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!

ست چهارم: دراگان با خستگی برزگر که در ستهای قبلی تلاش زیادی داشت و با شناخت کامل از نفراتش رناتوی با انگیزه را که این روزها آماده نشان می‌دهد به بازی فراخواند. او با زیرکی دستور تنوع حمله را صادر کرده بود. سعید هم که استاد تمام عیار شعبده‌بازی بر روی تور است باز هم مهارت بالایش را نشان داد. تغذیه مهاجمان در تمام مناطق زمین، پاسهای دو سر- آنتن بی‌نقص، مدافعان سایپا را کلافه کرده بود. برترین بازیکنان ما در این ست بی‌شک نادی و پیروت‌پور بودند. نادی با ۳ امتیاز حمله و ۲ امتیاز سرویس و دفاع، همانی شد که از او انتظار داشتیم. فرهاد هم که در ستهای قبلی، بازی متوسطی ارائه کرده بود به پاسهای معروف نه نگفت و با ۵ حمله موفق، عالی ظاهر شد. رناتوی برزیلی هم با ۲ امتیاز حمله و یک دفاع خوب نقش موثری در موفقیت تیمش داشت. این ست با برتری محسوس ۲۵ بر ۲۱ از آن شهرداری شد تا اورمیه با برتری ۳ بر ۱ در یک بازی حساس در جمع بالانشینان قرار گیرد.

 تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!

جمع بندی: دریافتها و توپگیریهای عالی شیرکوند، نفرزاده را که دل به پوئن سرویسهای بازیکنانش از جمله فیاضی بسته بود ناکام گذاشت. اگر چه پویا فیاضی با ۲۰ سال سن می‌تواند جیبای والیبال ایران باشد و جسارت و پختگی و هوش بالای او و سرویسهای پرشی زهردارش حتی در امتیازات پایانی نقطه قوت نفرزاده به حساب می‌آمد، با آنالیز عالی کادرفنی شهرداری اورمیه و انتخاب پویا فیاضی به عنوان هدف – سرویس او از کار افتاد! دراگان و دستیارانش فیاضی را که انتظار می‌رفت ستاره این بازی باشد هوشمندانه به یک بازیکن متوسط تبدیل کردند. او فقط توانست ۸ امتیاز حمله و یک امتیاز دفاع کسب کند. سرویسهای هدفدار اورمیه به فیاضی کمتر اجازه مشارکت او در حمله می‌داد و خستگی و یاس از چهره این بازیکن آینده‌دار در پایان بازی به خوبی نمایان بود.

پیروت‌پور با ۱۷ پوئن، امتیاز آورترین بازیکن میدان بود. نادی و مصطفی‌وند هر کدام با ۳ دفاع کشنده بهترین مدافعان میدان بودند. سلیمانی با ۱۴ امتیاز حمله و امتیاز منفی و فرصتهای حمله کمتر نسبت به پیروت‌پور، بهترین اسپکر میدان بود. در کنار او حسینی پویا بازیکن شماره ۵ سایپا با ۸ امتیاز حمله و ۲ امتیاز دفاع، موثرترین بازیکن میدان به نسبت ستهایی که بازی کرد، بود و عجب اینکه نفرزاده به استفاده از عزیزی ناآماده اصرار داشت! بهرام ما با ۳ پوئن سرویسی که در دریافت داد و ۲ خطای سرویس وتنها با ۸ امتیاز حمله روز کم‌فروغی داشت، اگر چه انگیزه و تعصب این بازیکن پرطرفدار به تیم شهرش همیشه نقطه امید و قوت اورمیه بوده و خواهد بود.

 تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!

بی شک برتری محسوس افکار مربیان اورمیه و در راسشان کارگرپیشه و جورجوویچ بر نفرزاده که استاد بازی گرفتن از جوانان است نتیجه این بازی را رقم زد. اوج هنر کادر فنی زمانی نمایان‌تر می‌شود که توانستند استرسی که در اردوی تیم و در بین هواداران قبل از این بازی موج می‌زد به خوبی مدیریت کرده و با اتخاذ تاکتیکهای مناسب، سایپای جوان و مدعی را ناکام بگذارند. این مهم بدست نمی‌آمد اگر حمایت عاشقان والیبال اورمیه از تیمشان نبود. همان طوری که چند روز قبل از بازی در تالار این پرتال خدمت دوستان عرض کرده بودم، علیرغم بدخواهی خیلی‌ها، بدون تماشاگر بودن این بازی علیرغم نظر دوستان، به دلیل حساسیتهایش بیشتر به نفع تیم ما خواهد بود تا سایپا و دیگران! آنهایی که با بررسی برنامه بازیها و بازی نه چندان مشکل ما با گنبد، فکر می‌کردند با محرومیت دو جلسه‌ای می‌توانند سه امتیاز به حق ما از دیدار کاله را با باخت در بازی بدون تماشاگر سایپا تلافی نمایند! اما دیدید که خدا با ماست. رای جنجالی آنان باعث همت جمعی در اورمیه شد.

 تحلیل بازی شهرداری ارومیه-سایپا البرز / اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر!

برنده واقعی این بازی، هواداران باشعور اورمیه بودند که با حمایتشان تا آخرین بازی تیم تا مرحله حذفی و درس گرفتن از حوادث بازی کاله و کنترل معدود افراد ناآگاه و هیجانی در بازیهای آتی اجازه تکرار آن را نخواهند داد.

از صدا و سیمای اورمیه و تلاشهای فرامرز مبارز گرفته تا سران باشگاه و در نهایت، هواداران دلسوخته که با حضور در تمرینات تیم و انرژی مثبت و گرمابخشی که در این روزهای سرد از سراسر دیار آذربایجان راهی غدیر شد و همه به جای حضور فیزیکی، دلهاشان را روانه غدیر کرده بودند تا بیش از گذشته نشان دهند که والیبال از آن اورمیه است حتی اگر فدراسیونش خراسانی باشد و طرفدار بی چون و چرای کاله!

اوج شکوهمند فلامینگوها در سکوت غدیر مبارکتان باد!

منبع :پرتال هواداران والیبال ارومیه


تحلیل والیبال , تحلیل مسابقات والیبال , تحلیل بازی شهرداری ارومیه- سایپا البرز , شهرداری ارومیه , سایپای البرز ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 783 تاریخ : پنجشنبه 28 دي 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
به دنبال زوج جدید برای معروف mehdii7007
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید