close
تبلیغات در اینترنت
گنبد کاووس پایتخت والیبال ایران/شكستهاي بي پايان !!!!
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
گنبد کاووس پایتخت والیبال ایران/شكستهاي بي پايان !!!!
گنبد کاووس پایتخت والیبال ایران/شكستهاي بي پايان !!!!

خبرگزاری ورزش والیبال : دوازدهمين بازي جواهري در ليگ است .چه نتيجه اي رقم خواهد خورد . اين بازي پاياني بر شكستها و تلخ كامي نيم فصل اول خواهد بود .

يا در بر روي همان پاشنه هاي قبلي خواهد چرخيد. خدا كند همه چيز تغيير يابد . اما تجربه تلخ اين روزهاي واليبال گنبد درسي باشد براي مديران ورزش و باشگاه جواهري كم كاري و كوتاهي در ورزش براي دوستداران ورزش پذيرفتني نيست.توجيه مسايل جزء بغرنج كردن اوضاع يك تيم، براي تماشاگران قابل قبول نيست !!!!! روياي هزاران تماشاگر متعصب و خون گرم گنبدي كه عاشقانه و با جان و دل در انتظار حضور همزمان دو تيم قدرتمند سوپر ليگي در بازيهاي سوپر ليگ امسال بودند به راحتي آب خوردن رنگ باخت !!!

خبرگزاری ورزش والیبال : دوازدهمين بازي جواهري در ليگ است .چه نتيجه اي رقم خواهد خورد . اين بازي پاياني بر شكستها و تلخ كامي نيم فصل اول خواهد بود .

يا در بر روي همان پاشنه هاي قبلي خواهد چرخيد. خدا كند همه چيز تغيير يابد . اما تجربه تلخ اين روزهاي واليبال گنبد درسي باشد براي مديران ورزش و باشگاه جواهري كم كاري و كوتاهي در ورزش براي دوستداران ورزش پذيرفتني نيست.توجيه مسايل جزء بغرنج كردن اوضاع يك تيم، براي تماشاگران قابل قبول نيست !!!!! روياي هزاران تماشاگر متعصب و خون گرم گنبدي كه عاشقانه و با جان و دل در انتظار حضور همزمان دو تيم قدرتمند سوپر ليگي در بازيهاي سوپر ليگ امسال بودند به راحتي آب خوردن رنگ باخت !!!

 

تماشاگر گنبدي حيران و نگران در برزخ حمايت و بي تفاوتي مانده است .از يكسو واليبال شهرش بعد از سالها، فاجعه بار مي بازد و از سوي ديگر با بازيكنان غير بومي اخت نشده است . يازدهمين شكست تيم جواهري در پايان بازي با سايپا البرز در نيم فصل اول رقم خورد و گويي سريال شكستهاي تيم جواهري همچنان ادامه خواهد داشت و كابوس وحشتناك شكست جواهري هفته هاست خاطر تماشاگران گنبدي را آزرده مينمايد . شكست تيم جواهري در مقابل كاشان بالاخره زخمها را شكافت و كاسه صبر تماشاگران لبريز شد. شكستهاي پي در پي جواهري به دهمين ايستگاه خود رسيد تا جايي كه ديگر دفاع و حمايت كردن نيز خنده دار است بار قه هاي كم سوي اميد اندك تماشاگران نيز به ياس تبديل شد.

شايد اين بدترين نتايج تاريخ واليبال گنبد باشد كه سالها بود لرزه بر اندام تيمهاي كشور مي انداخت .شايد باشگاه جواهري در گنبد تيم داري كرده است و مسابقه اين تيم در گنبد برگزار ميشود اما اين تيم بر ويرانه هاي گنبد كاووس بنا شده است با كنار كشيدن باشگاه هاوش انتقادات بسياري را ميتوان بر باشگاه جواهري گرفت . مردم گنبد از اين كه باشگاهي همچون جواهري تيم داري ميكند، اميد داشتند وضعيت تيم شان نسبت به سالهاي گذشته بهبود يابد .اما انتظار آنان رويايي بيش نبود و هنوز جوابي دلخواه نگرفته اند.

اهداف باشگاه جواهري از تيم داري چيست؟ آيا صرف هزينه يك شخص متمول و سرمايه گذار در ورزش كه به باشگاه داري مي پردازد ميتواند كليه قواعد را برهم بزند؟ باشگاه جواهري از بطن واليبال گنبد و تركمن صحرا متولد شد اگر واليبال گنبد در سطح ايران مطرح نبود شكوفايي و آوازه واليبال گنبد چنين گسترده نبود، حضور تماشاگران گرم و متعصب را نداشت. سابقه و پشتوانه قدرت فني و مهارت بازيكنان بومي و عشق ،علاقه پايان ناپذير مردم صحرا به واليبال باعث انگيزه و حضور افرادي همچون جواهري و هاوش مهدي محمدي در واليبالي است كه سابقه قهرماني ايران را دارد .

شكستهاي دنباله دار نشان داد اين تيم شايستگي حضور در مسابقات سوپر ليگ را ندارد و بر پيش بيني و نظر تمام كساني كه اعتقاد داشتند اين تيم بدترين نتايج را كسب خواهد كرد صحه گذاشتند .گنبد كاووس با پشتوانه نيم قرن خود در ورزش واليبال ايران هيچ گاه شاهد چنين شكستهاي خفت باري نبوده است !! هنوز از تجربه سال 1389 وشكستهاي آن، زمان زيادي نگذشته است. تكرار نتايج آن بازيها و بدتر از آن عدم ارائه بازيهاي در خور نام گنبد، زمينه فرار تماشاگران و دلسردي و ياس آنان رافراهم كرده است. سال گذشته در جلسات آغازين باشگاه جواهري با حضور تيم مذكور در مسابقات دسته يك مخالفت كردم چون باشگاهي قادر است در مسابقات سوپر ليگ شركت كند كه از امكانات مالي فراوان و پشتوانه بازيكن سازي قوي برخوردار باشد .تيم حالا به دسته سوپر ليگ صعود كرده است آيا انتظار مديران باشگاه جواهري،مردم ،تماشاگران و مسولين واليبال استان گلستان و گنبد و اداره ورزش وجوانان تامين شده است؟

متاسفانه باشگاه جواهري در اقدامي كاملا يك سويه بر خلاف نظر مردم و كارشناسان تغييرات وسيع را در سطح تيم دسته يك كه شنل قهرماني پوشيده بود و كاپ قهرماني سال گذشته را كسب كرده بود انجام داد . اين تغيير بازيكنان سئوالات فراواني را نزد اهالي واليبال گنبد ايجاد كرده است .اين تغييرات و دگرگونيها بر چه اساس و معياري انجام گرفته است و چه كساني در اين تحولات نقش بنيادي دارند ؟ اما تغييرات انجام شده نه تنها گره كور تيم جواهري را حل نكرده است بلكه بر سردر گمي و پيچيدگي هاي اين تيم افزوده است .مقصر اين باختها تنها يك مربي نيست بلكه مجموعه عواملي كه بايد در اين تصميمات دخالت ميكردند و راهنمايي مي نمودند و خارج از گود، خود را جدا از اتفاقات پيرامون باشگاه ميدانستند نيز مقصرند! بعد از بازي با باريچ اسانس كاشان وقتي واكنش واقعي مردم را ديدند جلسات متعددي براي راه كار اين تيم بين مسيولين طراز اول ورزش استان وشهرستان برگزار شد .

اما اين جلسات مصداق اين شعر شاعر است كه ميگويد: نوشداروي و بعد از مرگ سهراب آمدي جانم به قربانت ولي حالا چرا حالا كه پير و از پا افتاده ام چرا آيا فرصتهاي از دست رفته دوباره بر ميگردند تا معايب و مشكلات تيم حل و فصل شود؟ با قاطعيت ميگويم : هرگز هرگز !!!!!!!!! مهمترين مسئله آيا حضور بازيكنان خارجي نظير فدراتو برزيلي و يا كوتاه زن صربستاني تغيير در رتبه بندي پايان فصل اين تيم ايجاد خواهد كرد؟!!! چرا باشگاه جواهري تجربه اين دو سال را بخوبي محك نزده است واز آن سالها بهره اي نبرده است ؟؟! چرا باشگاه جواهري شيوه آزمايش و خطا را بار ديگر تجربه نموده است ؟ مشكل اساسي باشگاه جواهري عدم باور و اعتماد به اطرافيان باشگاه است .

عدم باور و اعتماد به روزنامه نگاران و كارشناسان و دلسوخته ها و مردم و تماشاگران كه درد واليبال را ميفهمند و با ان عجين شده اند نشان ميدهد حالا تيم در چه ورطه شكست و تباهي گام بر ميدارد . سال 1389با وجود شكستهاي متوالي ، تيم حداقل پارامترهايي داشت تا تماشاگران كمتر معترض شوند در حالي كه منطقه 4 دچار ضعف مفرط بود و دريافت كننده قدرتي تيم امان تيم را ميبريد اما تيم با اين وجود حداقل بازيكنان شاخصي داشت . آيا اهداف باشگاه با اين تغييرات گسترده تامين شده است؟ مسلما" نه ! چون فرياد اعتراض تماشاگران نشان ميدهد باشگاه نه تنها هيچ سودي از لحاظ معنوي و مادي نكرده بلكه با تماشاگران خودش روردرو شده است ! مسئله اي كه پارسال بايد مطرح ميشد تا امروز شاهد اين اتفاقات نباشيم، بازيكن با گوشي موبايل صحبت كرده ايا مشكل اساسي تيم اين است؟

بازيكن بومي حاشيه ساز شمرده شده است وقتي چشمها بر حقايق بسته شود و تصميمات كاملا مغرضانه باشد .تيم به اين وادي مي افتد آيا تيم مشكل بدنسازي ندارد؟ آيا تغذيه مناسب است؟ آيا تيم در تمرينات مشكلي ندارد؟ دوازده بازيكن ايراد داشتند اما سرمربي تيم بيگناه بوده است ! آن موقع مسولين و اعضاء هيت مديره بشدت از سرمربي تيم حمايت ميكردند و حالا با اين شكستها ديواري كوتاهتر از ديوار سرمربي پيشين تيم نيافتند،‌ در حالي كه اين مجموعه با تمام عوامل بيروني و دروني خود باخته است . هيچ تيمي در ايران حتي كاله آمل، قهرمان فصل گذشته و يا پيكان،عنوان دار قهرماني ايران هنوز زود است كه به گنبدي برسد. شايد آنان قهرمان ميشوند به دليل امكانات مالي فراوان ،پشتوانه عظيم امكانات دولتي، حمايت قاطع فدراسيون و ارگانها و درست نقطه مقابل ما در بيست سال گذشته ،كه با چنگ و دندان با اين حريفان سرتا پا مسلح جنگيديم .هيچ اسپانسر و سرمايه گذار در هيچ رشته ورزشي نميتواند موفقيتي را كسب كند كه حاميان اصلي ورزش يعني تماشاگران را بدنبال خود نداشته باشد .

براي تغييرات گسترده نياز به زمان است نه اين كه يك شبه چون تميكن مالي و قدرت اقتصادي باعث شود شور و هيجان تماشاگران وفاداري و تعصب و عشق آنان ناديده انگاشته شود. توفيقي كه بمدد سالها خون دل خوردن و زحمات بي پايان حاصل شده يكساله قلع و قمع شود هيچ كس در واليبال گنبد اجازه چنين كاري را نخواهد داد و حداقل قابل قبول وپذيرش نخواهد بود . صاحب باشگاه جواهري گناه كم كاري و فرصت سوزي خود را به گردن ديگران مي اندازد و سنگ اندازي را بهانه ميكند در حالي كه تيم فرصت شش ماهه را براحتي از دست داده است . تيم سوپر ليگ محلي براي تست گرفتن نيست ، باشگاه و سرمربي ، سازماندهي فوق العاده ضعيفي داشتند .بيشتر اين بازيكنان انتخاب شده داراي نواقص بسيار هستند .

وبصورت فله اي خريداري شده اند !!!!!! درست مثل تيم پارسالي رفت و آمد بازيكنان در اين تيم زياد است ، اين قطعا در روحيه بازيكنان تاثير منفي ميگذارد و خود بخود يك امتياز منفي است . تيم در بيشتر اوقات تمرين فاقد هرگونه شادابي و طراوت و سرزندگي است يك تيم كم روحيه و از پيش باخته است .چون بين اين تيم و تماشاگران فاصله اي ايجاد شده است . در بازي كاله جوان ميبازد در رختكن تيم غوغا ست، مشكل تيم تغذيه عنوان شده است !در صورتي كه شكست يك تيم بار فني دارد يك تيم شايد از نظر تغذيه 20 درصد افت داشته باشد اما زير بارنرفتن آسان است. سرمربي تيم بايد نظارت داشته باشد .چه كسي ماهي پلو سفارش داده ؟سرمربي تيم ! تيم در اجراي اصل دفاع روي تور دريافت اول با مشكل روبرو بوده است.

تيم در مقايسه با حريف در اجراي تاكتيكهاي تيمي ضعيف عمل نموده است! نه تغذيه و يا مسايل ديگر . پارسال در مسابقات دسته يك كشور روزنامه نگار جواني كه همراه تيم حضور داشت قبل از مسابقه با كاله جوان آمل پيش بيني نمود كه بازي در آمل با نتيجه 3 بر صفر بنفع كاله جوان پايان ميابد . بعد از پايان بازي اولين متهم شكست معلوم شد : خبرنگار جوان مورد اتهام تضعيف روحيه تيم قرار گرفت !! همين تيم در بازي با سرخس شكست ميخورد تيم بدون شام به مشهد ميرسد سرانجام اعضاي تيم با ساندويچ سير ميشود آنهم در سرماي زير صفر درجه زمستان خراسان رضوي! تيم بواقع از سوي سرمربي تنبيه شده است ايا شكست جزيي ازبازي نيست ؟ يك روز با پيروزي چك بازيكنان پرداخت ميشود روز ديگر با شكست بازيكنان تهديد ميشوند چكهايشان پس گرفته ميشود. اگر اين تضعيف روحيه تيم نيست پس چيست ؟

اما همان بازيكنان به اصطلاح حاشيه ساز متمرد و سركش در مراحل حساس بازيها هم قسم ميشوند و با تمام وجود مي جنگند ،جبران مافات ميكنند و در مرحله پلي اف قهرمان ميشوند. هم خود افتخار آفريني مي كنند و سبب آبروداري مي شوند وهم باشگاه جواهري سرافرازانه به سوپر ليگ صعود مي كند. در شهر، كارناوال شادي برگزار ميشود تريلي تمام شهررا با بوق و كرنا زير پا ميگذارد.آيا حالا با اين شكستها تريلي سكوت و غزل خداحافظي از ليگ به صدا درخواهد آمد ؟ تيمي كه ميخواهد ببازد چه نيازي به اين تغييرات گسترده بود؟ حداقل بازيكنان پارسال تا اواخر فصل با هم هماهنگ و همدل شده بودند. بعد از يكسال حضور در كنار هم از لحاظ روحي و هم از لحاظ تاكتيكي با هم انس گرفته بودند. اما با اين تغييرات شيرازه تيم كاملا از هم پاشيد. يازده بازي و يازده شكست نشانه مسلم ضعف كادر فني است.

وقتي قرار است شكستها را تحمل كنيم چه نيازي بود اين قدر ولخرجي كنيم؟ بابازيكنان بومي نظير : جمال الدين كنعاني پور ،ابراهيم غراوي و يا سرباز وظيفه حميد محمدالق ميتوانستيم بهتر كار كنيم . هم بودجه حفظ ميشد ،هم ولخرجي نميشد و صد البته نتايج بهتري نيز حاصل ميشد. اشتباهات كادر فني ومديريتي باشگاه جواهري در استخدام بازيكن برزيلي تيم، شاهكاري بود كه دو هفته هم دوام نياورد .معيار انتخاب اين بازيكن چه بود؟ آيا اورا براي اوت زدن استخدام كرده بوديم؟ !!! تيم به كادر فني خود مربي اضافه ميكند، يك روز سرمربي كرايه اي استخدام ميشود .

سرمربي كه فقط بخاطر مدركش در بالاي تيم حضور دارد و در واقع هيچ كاره است . روز ديگر صحبت از مربي تمرين دهنده است! آقايان ! تيم از بنيان خراب است چون اين تيم واقعا در حد سوپر ليك نيست، چرا از غافله عقبيم ؟ تيم ملي به بازيهاي ليگ جهاني صعود كرده است. ميدانيد يعني چه ؟واليبال ايران پيشرفت فوق العاده اي داشته است . ديگر در سوپر ليگ بازي كردن مهارت ميخواهد و نه شعار . سكوهاي خالي ورزشگاه شهر از حال درون خبر ميدهد و اين خود گوياتر از هر كلامي است . اين شكستها دنباله دار خواهدبود، چون تا زماني كه تفكرات و مديريت تغيير نكند و سرمايه گذاري در امر ورزش منتي بر شهر و دوستداران واليبال باشد ، اين شماييد كه از طبق واليبال گنبد استفاده مالي كلاني برده ايد .

« باشگاه من خصوصي است و همه امور مربوط بخودم است » . « پول دارم هر كاري دلم ميخواهد مي كنم » زيبنده يك مدير نيست .اين حرف مدير جوان و مغرور باشگاه جواهري است .لازم است ايشان بدانند اينان همان تماشاگراني هستند كه حماسه بازي با دانشگاه آزاد را آفريدند اينان همان تماشاگران متعصبي هستند كه يك نفس و تا پايان بازي تيمي كه نام باشگاه جواهري را داشت تشويق و حمايت كردند اينان همان تماشاگراني هستند كه بعد از پايان بازي سراز پا نمي شناختند اينان همان خبرنگاراني هستند كه حاشيه سازند اما بعد از بازي با دانشگاه ازاد اين اشك شوق پيروزي و ماندن در سوپر ليگ بود كه بر پهناي صورتشان جاري بود. اينان همان تماشگران با شعوري هستند كه جايي كه عشق و تعصب باشد حماسه مي آفرينند .

شما همين امروز تغيير بنيادي در طرز تفكر و نگرش خود ايجاد كنيد و ببينيد چقدر تماشاگر مي آيد انگارنه انگار كه اين تيم ميبازد . كشتي واليبال گنبد به گل و لاي نشسته و ما شاهد هرچه بيشتر فرو رفتن اين تيم در درياي متلاطم عدم اعتماد و باورها هستيم. ديگر قايقي نمانده ،هر سكانداري نميواتند اين قايق رابه ساحل نجات برساند . ناخدايان واقعي خيلي وقت است كه فراموش شده اند . چون قدر انديشه درست و كار نيك خيلي وقت است نزد انسانها از ارزش افتاده است . گنبد در اولين بازي دور برگشت سوپر ليگ بازهم به شهرداري تبريز باخت دوازدهمين شكست خود را پذيرفت

عبدالجليل اماني نژاد گنبد كاووس پنچ شنبه 27 /09/1391

منبع : سایت ترکمن ایلی


والیبال گنبد , گنبد کاووس , والیبال گنبد کاووس , تیم والیبال جواهری گنبد کاووس , تیم والیبال گنبذ , نقدی بر تیم والیبال جواهری گنبد , گنبد کاووس پایتخت والیبال ایران ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 677 تاریخ : جمعه 01 دي 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
به دنبال زوج جدید برای معروف mehdii7007
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید