close
تبلیغات در اینترنت
پیمان اکبری: پیکان قهرمان نیم فصل والیبال است!/هدف پیکان قهرمانیست
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
پیمان اکبری: پیکان قهرمان نیم فصل والیبال است!/هدف پیکان قهرمانیست
پیمان اکبری: پیکان قهرمان نیم فصل والیبال است!/هدف پیکان قهرمانیست

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم والیبال پیکان به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا و قهرمان یازده دوره لیگ برتر همواره در زمره مدعیان قهرمانی در لیگ ایران به شمار می‌رود. اگر چه این تیم برای شرکت در فصل 1391 لیگ برتر خیلی دیر بسته شد، اما پیمان اکبری بازیکنان بزرگ و با تجربه‌ای را گردهم آورد تا به قول خودش از افتخارات باشگاه پیکان دفاع کند.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برای بررسی عملکرد پیکان و همچنین چگونگی برگزاری دور رفت لیگ برتر والیبال به گفت و گو با پیمان اکبری، سرمربی این تیم نشست. پیکان در پایان نیم فصل لیگ با 22 امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

خبرگزاری ورزش والیبال : تیم والیبال پیکان به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا و قهرمان یازده دوره لیگ برتر همواره در زمره مدعیان قهرمانی در لیگ ایران به شمار می‌رود. اگر چه این تیم برای شرکت در فصل 1391 لیگ برتر خیلی دیر بسته شد، اما پیمان اکبری بازیکنان بزرگ و با تجربه‌ای را گردهم آورد تا به قول خودش از افتخارات باشگاه پیکان دفاع کند.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برای بررسی عملکرد پیکان و همچنین چگونگی برگزاری دور رفت لیگ برتر والیبال به گفت و گو با پیمان اکبری، سرمربی این تیم نشست. پیکان در پایان نیم فصل لیگ با 22 امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

 

* دور رفت لیگ برتر را چطور دیدید؟

 

از نظر خودم و کادر فنی، پیکان تیم اول جدول رده‌بندی است و اگر دو امتیاز از سوی فدراسیون از تیم ما کم نمی‌شد حالا باید در جایگاه نخست قرار می گرفتیم. کسر آن دو امتیاز هیچ ربطی به تیم من نداشت. با توجه به این که با تمام شرایط در رده دوم قرار داریم، یک ست برده نسبت به تیم یزد در صدر جدول بیشتر داریم و یک ست باخته هم کمتر از صدرنشین داریم. معدل تیم ما 2.07 است، اما معدل تیم پیشگامان در صدر جدول 1.86 است. یعنی با این وجود که ما دو امتیاز هم کمتر داریم،‌ اما معدل بهتری نسبت به قهرمان نیم فصل داشتیم. این نشان می‌دهد که ما عملکرد خوبی داشتیم. به هر حال در دور رفت سختی‌های زیادی کشیدیم. اولین مشکل تیم ما این بود که واقعا در دقیقه 90 پیکان بسته شد. یک تیم هر چقدر که مهره‌های خوبی داشته باشد اگر که تمرین نکند یا بازیکنان با هم هماهنگ نباشند مطمئنا به مشکل بر می‌خورد. مشکل هماهنگی و شرایط باشگاه در اوایل لیگ کاملا مشخص بود. ما رفته‌رفته بهتر شدیم. البته در دو مسابقه واقعا بد بازی کردیم. خودمان هم این موضوع را قبول داریم. یکی مقابل میزان مشهد و دیگری هم مقابل متین ورامین که اصلا خوب بازی نکردیم. زمانی هست که ما بد کار نمی‌کنیم، اما حریف بهتر بازی می‌کند. مثل بازی مقابل پیشگامان کویر یزد که دو ست جلو بودیم، اما واقعا در ادامه حریف خیلی خوب بازی کرد و در نهایت شکست خوردیم.

 

* به نظر می‌رسد تیم پیکان در دو ست نخست به مراتب بهتر از ادامه بازی کار می‌کند. آیا این موضوع را قبول دارید؟

 

دقیقا خودم هم نسبت به این موضوع خیلی حساس بودم. وقتی جدول مسابقات را نگاه می‌کردم ما از 11 بازی پنج مسابقه را با نتیجه‌ سه بر صفر پیروز شده‌ایم. این نشان می‌دهد که در ست‌های سوم هم عملکرد خوبی داشتیم. در مجموع این موضوع به تفکر ورزشکاران ایرانی بر می‌گردد. این طرز تفکر در تیم ملی هست و در تیم‌های حرفه‌ای هم وجود دارد. وقتی در دو ست پیروز می شویم فکر می‌کنیم کار تمام شده است. در صورتی که حریف دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد و به آب و آتش می‌زند تا به بازی برگردد. خدا را شکر موفق شدیم در بازی‌های پایانی، اگر چه در ست سوم شروع بدی داشتیم، اما به حالت اولیه برسیم. این نکته ای است که همیشه روی آن تاکید داریم.

 

* به نظر شما چرا در دور رفت لیگ برتر امسال همه تیم‌ها حداقل سه شکست را پذیرفتند و دیگر هیچ تیمی در حاشیه امنیت نیست؟

 

- چند دلیل می‌تواند داشته باشد. نخست این که تعداد تیم‌های لیگ برتر از 14 به 12 تیم کاهش پیدا کرد و بازیکنان در تیم‌های مختلف پخش شدند. می‌بینید که هشت تیم هستند که هر هفته‌ همدیگر را می‌برند و اصلا حاشیه امنیتی برای تیم اول تا هشتم وجود ندارد. واقعا همه تیم‌ها باید بجنگند و با چنگ و دندان هم امتیاز بگیرند. امسال در هیچ مسابقه‌ای پیروزی آسان نیست. در کنار این موارد باید به رشدی که والیبال ایران در سال‌های اخیر داشته اشاره کنم. پیشرفت والیبال ایران به تدریج خودش را بیشتر نشان می‌دهد. کیفیت بازی‌ها به مراتب بیشتر شده است و حساسیت تمام بازی‌ها زیاد است. اگر حاشیه‌هایی هم به وجود می‌آید به دلیل همین حساسیت بالاست.

 

* اگر چه سطح کیفی رقابت‌های لیگ بالا رفته و شاهد بازی‌های جذابی هستیم، اما از سوی دیگر به مراتب بداخلاقی در لیگ برتر والیبال افزایش یافته است و شاهدیم بازیکنان با تجربه و جوان درگیری لفظی پیدا می‌کنند و هر روز فحاشی از سوی هواداران تیم‌های مختلف بیشتر می‌شود. نظر شما چیست؟

 

- متاسفانه ما یک جا جلوی این موضوع را نگرفتیم، اگر از همان اول با این موضوع برخورد می‌شد حالا شاهد گسترش حاشیه‌ها نبودیم، فرقی نمی‌کند چه بازیکن بزرگ و چه بازیکن جوان هر کس مرتکب خطا شد باید با او برخورد کنیم. در طول یکی ، دو سال گذشته چند تن از داوران خوب و با تجربه ما بازنشسته شدند و یا این که خودشان را بازنشسته کردند. آن هم یکی ، دو عامل دارد. اول به دلیل همین بی‌حرمتی که اصلا در شان هیچ کس نیست. شما تصور کنید یک نفر می‌رود در بازی قضاوت کند و یک دفعه چهار هزار هوادار به او توهین کنند. این اصلا جالب نیست و داوران را دلسرد می‌کند. موضوع بعدی هم این است که فکر می‌کنم باید توجه بیشتری به داوران شود. هم از نظر دستمزد که واقعا از این نظر به آنها کم لطفی می‌کنیم باید به داوران بیشتر توجه کنیم. باید داوران را به کلاس‌های خارجی و دوره‌های آموزش بفرستیم. اگر والیبال ما بخواهد رشد کند، اما داوری در جا بزند، قطعا شاهد بروز مشکل در سال‌های آینده خواهیم بود. امسال چند داور جوان وارد چرخه قضاوت والیبال شدند که به نظرم پتانسیل داوری دارند و باید برای آنها برنامه‌ریزی کنیم تا هر روز بهتر شوند. کمیته‌ داوران باید بیشتر به آموزش نیروهای خود توجه کند. ممکن است داوران اشتباه کنند و نباید به خاطر یک اشتباه سر داور را برید.

 

* گاهی احساس می‌شود داوران در والیبال مراعات حال بازیکنان بزرگ را می‌کنند؟

 

- ما اصلا نباید چنین چیزی را داشته باشیم. البته احترام‌ جای خود را دارد و داور به بازیکن و بازیکن به داور باید احترام بگذارند. ورزش ابتدا به خاطر تفریح، شادابی، سلامتی و بعد هم به دلیل دوستی‌ها و رفاقت است. رقابت بعد از این‌ها قرار دارد. اگر احترام بین داوران و بازیکنان حفظ شود خیلی بهتر است. ما مربیان هم باید برای بازیکنان جا بیاندازیم که شما اصلا کاری به مساله داروی نداشته باشید. اجازه دهید داوران کار خودشان را انجام دهند. از سوی دیگر باید کاری کنیم که روز به روز دانش داوران خود را ارتقا دهیم. ما از وجود فردی چون امیدوار حاتمی به عنوان رییس کمیته‌ داوران بهره می بریم که یکی از بزرگان داوری ایران است. وقتی نیروی با تجربه‌ای چون او داریم چرا نباید از وجودش بهره ببریم. حق بین، شفق و سایر بزرگان حوزه داوری می‌توانند به داوران جوان ما کمک کنند. امیدوارم که در دور برگشت شاهد ناملایمتی‌ها برای داوری نباشیم و همه کمک کنیم تا مسابقات خوبی برگزار شود. همه کار خودمان را انجام دهیم و کسی در کار دیگری دخالت نکند.

 

* برنامه شما و تیم پیکان برای دور برگشت چیست؟

- بعد از آخرین بازی دور رفت سه روز به بازیکنانم استراحت دادم. با توجه به این که ما در یک برهه واقعا در بحران بودیم و خدا را شکر با حمایت مدیر عامل، کادر فنی و بازیکنان از بحران در آمدیم باید تلاش زیادی انجام دهیم. واقعا برای نیم فصل دوم نیاز به یک بازسازی روحی و روانی داشتیم و تصمیم گرفتیم سه روز استراحت کنیم تا با یک روحیه خوب کار خود را دنبال کنیم. از یکشنبه هر روز دو جلسه تمرین خواهیم داشت. در مجموع می‌خواهیم روی نقاط ضعف بیشتر کار کنیم و اشتباهات تیمی را به حداقل برسانیم و شاهد بازی‌های خوبی از پیکان در دور برگشت باشیم.

 

* هواداران پیکان باید چه جایگاهی را از تیم شما تا پایان فصل انتظار داشته باشند؟

- مسابقات امسال واقعا خطرناک است. نمی‌شود هیچ چیزی را پیش‌بینی کرد. نمی‌توان از همین حالا گفت که در نیم فصل دوم، اول هستیم یا چهارم چرا که هر هفته‌ حوادثی رقم می خورد و شرایط برای هیچ تیمی ثابت نیست. اما تلاش می‌کنیم مثل سال‌های قبل از عناوین قهرمانی پیکان دفاع کنیم.


پیکان تهران , والیبال , خبرگزاری , پیمان اکبری , مصاحبه , قهرمانی , لیگ برتر والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 463 تاریخ : شنبه 18 آذر 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
به دنبال زوج جدید برای معروف mehdii7007
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید