در اینستاگرام منتظر حضور شما هستیم
عضویت در پیج اینستاگرام والیبال فروم

مصاحبه مفصل با کاپیتان تیم ملی/معروف : بازی با آمریکا سقف آرزوهای ما ن

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تلیغات تلیغات
مصاحبه مفصل با کاپیتان تیم ملی / معروف : بازی با آمریکا سقف آرزوهای ما نیست
مصاحبه مفصل با کاپیتان تیم ملی / معروف : بازی با آمریکا سقف آرزوهای ما نیست
فکر می‌کنم با توجه به تجربه‌ای که از سال‌های قبل به دست آوردیم و همین‌طور روزهایی که من در روسیه بازی کردم، موقعیت خوبی داریم که این تیم را شکست بدهیم
 
 

خبرگزاری ورزش والیبال : سعید معروف حالا محبوب‌ترین ورزشکار ایرانی است. بر اساس نظرسنجی سایت رسمی ‌کمیته ملی المپیک که چندی قبل منتشر شد.

سعید معروف ایرانی بالاتر از ورزشکارانی در رشته‌های دوومیدانی و بسکتبال و فوتبال و تنیس قرار گرفت و با فاصله زیادی یکی از سه ورزشکار محبوب دنیا لقب گرفت.
 
بماند که ایرانی‌ها معمولا در این نظرسنجی‌ها، بالاترین حضور و کمپین مردمی ‌را می‌سازند اما اگر همین را هم ملاک قرار دهیم، معروف حالا محبوب‌ترین ورزشکار ایرانی است.
 
گفت‌وگو با کاپیتان تیم ملی والیبال ایران، در روزهایی انجام شد که او به همراه تیم ملی در اردوی فنلاند حضور داشت. حالا معروف و تیم ملی از فنلاند خارج شده‌اند و تا چند روز دیگر هم در مقابل آمریکایی‌ها صف‌آرایی می‌کنند.
 
گفت‌وگو با او از شرایط این روزهای تیم ملی آغاز و به شرایط خاص این بازیکن بعد از یک سال حضور در زنیت روسیه منتهی شد. سعید معروف همچنین در پایان مصاحبه از همه مردم ایران خواست تا برای کسب نتایجی در خور شأن نام ایران، دعا کنند.
 
به عنوان اولین سوال مایليم درباره اردوهای تدارکاتی پیش از اعزام به آمریکا بپرسيم. چرا در مقابل فنلاند به عنوان یک تیم درجه دوم اروپایی نتیجه نگرفتیم؟ باید با این نتیجه نگران لیگ جهانی باشیم؟
 
من این‌طور فکر نمی‌کنم. اتفاقا من فکر می‌کنم ما جلوی فنلاند نتیجه گرفتیم. ما نقاط ضعفمان را فهمیدیم و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کردیم؛ این یعنی نتیجه گرفتن از یک دیدار دوستانه.
 
 شما در بازی دوستانه به دنبال شکست حریف هستید یا آماده‌سازی؟
 
 
آماده‌سازی طبیعتا.
 
دقیقا همین‌طور است. همه جای دنیا می‌گویند یک تیم برای آماده‌سازی هر چه بیشتر دیدار دوستانه‌ای برگزار کرد. خُب ما هم همین کار را کردیم. اصلا نتیجه، اولویت نبود. بله؛ اگر بازی را می‌بردیم حتما خوشحال‌تر می‌شدیم اما واقعا اولویت اصلی، برنده شدن نبود. ما نتایج خوب و قابل توجهي گرفتیم.
 
 
برای لیگ جهانی آماده هستید؟
 
بله، همه بچه‌ها هم‌قسم هستند که در این دوره از مسابقات نتیجه خوبی بگیریم و این نه فقط در حرف که در برنامه‌ریزی عملی تیم ‌ما هم مشخص است. مربیان آخرین تدابیر را برای حضور موفق در مسابقات لیگ جهانی اندیشیده‌اند و انشاءا... با دعای خیر مردم، برای کسب نتیجه‌ای شایسته به آمریکا سفر می‌کنیم.
 
 
درباره وضعیت خودت هم صحبت کنیم. دوران محدودی را با بازیکنان تیم ملی تمرین کردی و البته اردوی اول و دوم اروپایی، خیلی توانست این ارتباط را بیشتر و بهتر کند.
 
بله، قبول دارم. من تا قبل از این اردوها فقط یک روز در جمع بازیکنان حضور داشتم. تمرین تیمی ‌نداشته‌ام ولی برای شروع مسابقات لحظه‌شماری می‌کنم. اتفاقاتی که در سال‌های گذشته افتاده همه را فراموش خواهیم کرد و امسال برای بهترین نتایج به میدان می‌رویم. امیدواریم بتوانیم در لیگ جهانی و انتخابی المپیک بهترین عملکرد را داشته باشیم.
 
 
قبول داری که توقع مردم بالاتر رفته و حالا نمی‌توانید هر نتیجه‌ای را کسب کنید و مردم هم سکوت کنند؟
 
البته به این تندی هم نیست. مردم درک بالایی از والیبال دارند.
 
 
و اگر نتیجه‌ای نگیرید در این دوره از مسابقات چطور؟ باز هم با همین صراحت صحبت می‌کنی؟
 
ببینید، مردم حتما چیزی از والیبال دیده‌اند که از آن متوقع هستند، ولی آن‌ها به خوبی شرایط را درک می‌کنند و این را می‌دانند که بچه‌های والیبال همیشه تمام تلاششان را کرده‌اند. در هر صورت ما هم برای کسب بهترین نتیجه به مسابقات می‌رویم و تا به امروز که با شما صحبت می‌کنم همه‌چیز نرمال است.
 
 
یکی از نکات جالب درباره بازیکنی مثل سعید معروف، استقبال بسیار زیاد از طرف هواداران است. در همین فنلاند هم حتی هوادارانی بودند که راه طولانی آمده بودند تا سعید معروف را ببینند. به عنوان این شخصیت حقیقی، از این موضوع خوشحال هستی؟
 
طبیعتا این‌که مردم یک نفر را دوست داشته باشند خوشحال‌کننده است. من هیچ‌وقت نمی‌توانم پاسخگوی این همه محبت مردم باشم اما خُب این موضوع کار من را خیلی‌خیلی سخت می‌کند.
 
من حالا می‌دانم که کوچک‌ترین رفتارم تحت نظر مخاطبان ورزش است و آن‌ها از این نظر انتظار بالایی از من دارند. من هر روز باید تلاش کنم، هر روز سعی کنم بهتر از روز قبل باشم و در نهایت همه این‌ها فقط به همین دلیل است که بتوانم حتی محدود، پاسخی برای این همه محبت مردم داشته باشم.
 
 
یک بار یکی از رسانه‌های اروپایی تو را با رئیس‌جمهور کشور تاتارستان مقایسه کرده بود. از این لحاظ که سعید معروف بیش از سیصد هزار هوادار در شبکه مجازی اینستاگرام دارد اما رئیس‌جمهور این کشور تنها شصت هزار نفر. فارغ از این‌که اصلا چرا این مقایسه انجام شد فکر می‌کنی چه عاملی باعث شد که در فضای مجازی به یکی از معروف‌ترین ورزشکاران قاره آسیا تبدیل شوی؟
 
 
شاید یکی از دلایل این موضوع استقبال بیش از انتظار ایرانی‌ها از برخی شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام است. به دلیل محدودیت‌هایی که برای دسترسی به برخی شبکه‌ها وجود دارد، مردم ما پای ثابت اینستاگرام شده‌اند.
 
این البته یک دلیل است. دلیل دوم این‌که ما ایرانی‌های بسیار علاقه‌مند به ورزش کم نداریم. نه فقط در کشور خودمان که در خیلی از کشورهای جهان ایرانی‌ها، به‌شدت پای ثابت ورزش و اخبار ورزشی هستند.
 
در این شرایط، طبیعی است که از یک راهی به ورزشکاران هموطن هم دسترسی پیدا کنند.
 
هموطنان ما در بسیاری از شهرهای دنیا از جمله دبی، بمبئی، استانبول، رم، لندن، برلین، نیویورک، استکهلم و سایر شهرها زندگی می‌کنند، بنابراین اصلاً جای تعجب نیست وقتی که در لیگ جهانی مقابل ایتالیا در خاک این کشور بازی می‌کردیم، نیمی ‌از سالن، ایرانی باشند.
 
 
گویا زمانی که در روسیه زندگی می‌کردی با سردار آزمون رفاقت خیلی نزدیکی داشتی. زندگی در روسیه سخت نبود؟
 
سردار رفیق خیلی صمیمی‌ من است. طبیعی است که در روسیه هم ارتباط ما نزدیک‌تر باشد. ضمن این‌که پدر سردار، مربی والیبال بود و ما افتخار شاگردی‌اش را داریم. اتفاقا در یکی از بازی‌های تیم زنیت، سردار برای تشویق من به استادیوم آمد. در بازی مقابل پیاچنزا در لیگ قهرمانان اروپا.
 
 
جدا از بحث خداحافظی‌ات از زنیت، ماجرای پیوستن به این تیم هم حاشیه‌های زیادي داشت. مثلا این‌که انجام توافق تو با تیم زنیت حدود 2ماه طول کشید.
 
من فکر می‌کنم لیگ ایران بسیار قوی است و در آن تیم‌های سطح بالا، درآمد خوب و بازیکنان باکیفیتی از برزیل،‌ آرژانتین، ایتالیا، صربستان و بلغارستان حضور دارند.
 
سالن‌های والیبال هم در کشور ما بسیار بزرگ هستند و مردم زیادی برای تماشای مسابقات به سالن‌ها می‎آیند. برای مثال در هر بازی تیم شهرداری ارومیه یادم هست که حدود 6هزار نفر برای تشویق به سالن می‌آمدند.
 
با این اوصاف سخت است که شرایط جدیدی را بتوانی قبول کنی. من باید به خوبی درباره انتخاب‌هایی که داشتم فکر می‌کردم. و البته هنوز هم فکر می‌کنم که بهترین تصمیم را گرفتم.
 
تیم زنیت به مراتب در سطح بالاتری از باشگاه‌های ایرانی بازی می‌کند. هدف باشگاه این بوده و هست که تمام جام‌های قهرمانی موجود در جهان را ببرد. در این شرایط عضویت در چنین تیمی ‌یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود.
 
 
خُب چرا پیشنهاد نخست زنیت را رد کردی؟
 
منتظر شدم تا تیم شهرداری ارومیه یک پاسور خوب برای جانشینی من پیدا کند. خوشبختانه این انتخاب با آوردن «والریو ورمیلیو» انجام شد.
 
 
آیا ارزش دارد که تیم‌های روسیه، تعدادی از بازیکنان خود را از بین ایرانی‌ها انتخاب کنند؟ به عنوان یک ایرانی که در این کشور والیبال بازی کردی، فکر می‌کنی در نهایت روسیه انتخاب خوبی برای ایرانی‌ها بود؟
 
ببینید، این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد. من فکر می‌کنم بازیکنان ما بسیار قوی هستند ولی خُب اکثر آن‌ها تا امروز در باشگاه‌های خارجی بازی نکرده‌اند. من از زنیت،‌ دعوتنامه رسمی ‌دریافت کردم ولی بازیکنان ایرانی هم با هر قیمتی حاضر به بازی در تیم‌های معمولی لیگ‌های لهستان و ایتالیا نیستند.
 
 
به عنوان کاپیتان تیم ملی ایران می‌خواهيم یک سوال درباره وضعیت قبلی و فعلی والیبال ایران بپرسيم. این سوال را رئیس فدراسیون والیبال هم جواب داد. جهش والیبال ایران از چه زمانی و چرا شروع شد؟
 
بازیکنان قدرتمند و مدارس والیبال همیشه در ایران وجود داشته‌اند ولی تیم ملی با روش و سیستم مشخصی تمرین نمی‌کرد. بنابراین فدراسیون والیبال ایران، مربی بزرگی به نام خولیو ولاسکو را استخدام کرد.
 
او 50بازیکن برتر ایران را به اردو دعوت کرد و ما با فرهنگ جدیدی شروع به تمرین کردیم. تیم ایران خیلی زود در آسیا و جهان نتیجه گرفت. حالا بازیکنان تیم ملی ایران به قدرت خود اعتقاد دارند.
 
من فکر می‌کنم حرکت رو به رشد تیم ملی ایران، از زمان پیوستن ولاسکو ناگهان شیب بیشتری گرفت و در واقع نقطه عطف ما، همین حضور بود.
 
 
تو در روسیه بازی کرده‌ای و آداب والیبال روسیه را خیلی خوب بلد هستی. چند وقت دیگر هم باید میزبان همین روسیه در تهران باشیم و این‌بار در قامت کاپیتان تیم حریف روبه‌روی هم‌تیمی‌های سابقت در زنیت قرار می‌گیری. از طرفی تیم ما هم در میادین رسمی‌ موفق به شکست روسیه نشده است. آیا برای شکستن این طلسم تلاش خواهی کرد؟
 
 
بله، حتما همین‌طور است. ما همه تلاشمان همین است. من فکر می‌کنم با توجه به تجربه‌ای که از سال‌های قبل به دست آوردیم و همین‌طور روزهایی که من در روسیه بازی کردم، موقعیت خوبی داریم که این تیم را شکست بدهیم.
 
ضمن این‌که ما اهرم قوی به نام تماشاگران ایرانی را هم داریم. امیدوارم بتوانیم با استفاده از حضور جمعیت و جو سالن آزادی، روسیه را در تهران شکست دهیم. هیجان تماشاگران والیبال چیزی از بینندگان فوتبال کم ندارد. به نظر شما تیم ملی والیبال روسیه در تهران تحت فشار نخواهد بود؟!
 
 
حتما. یک سوال کمی ‌بی‌ربط به والیبال. حتما قبول داری که امروز هواداران والیبال خیلی تعدادشان بیشتر از سال‌های قبل شده است. سوای مسائل فنی، اگر بازی‌های تیم ملی والیبال ایران در استادیوم فوتبال آزادی برگزار شود، آیا 110هزار نفر برای تشویق شما به استادیوم می‌آیند؟
 
 
نمی‌دانم. دیدار افتتاحیه مسابقات قهرمانی جهان در استادیوم 65هزار نفری شهر ورشو و بدون هیچ مشکلی برگزار شد اما حضور 110هزار نفر برای دیدن مرحله بین قاره‌ای لیگ جهانی، خیلی زیاد به نظر می‌رسد.
 
واقعا تا حالا در این خصوص فکر نکرده‌ام ولی از ما ایرانی‌ها هیچ چیزی بعید نیست. تصور این موضوع هم جالب است؛ یک بازی والیبال در استادیوم آزادی در حضور 110هزار نفر.
 
/همشهری آنلاین
 

والیبال , تیم ملی ایران , تیم ملی والیبال , سعیدمعروف , مصاحبه با سعیدمعروف , لیگ جهانی , میر سعیدمعروف ,
نویسنده : کیمیا هاشمی بازدید : 357 تاریخ : سه شنبه 05 خرداد 1394 نظرات :
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

آدرس جدید خبرگزاری والیبال ایران

ترکیب احتمالی تیم ملی والیبال در لیگ ملت های 2021

ویدیو آموزش نکات و تکنیک های خاص والیبال !

قانون جدید برای ثبت‌نام تیم‌ها در لیگ ملت های والیبال 2021 / درخواست ویزا برای خط خورده ها!

ویدیو خلاصه دیدار جنجالی و حاشیه ای ایران - لهستان / معروف در برابر کوبیاک !

آشنایی کامل با تکنیک های مقدماتی والیبال / بخش سوم تکنیک سرویس در والیبال !

مرگ اخلاق در والیبال ایران/ عدم حرفه ای گری برخی از بازیکنان و مربیان !

شروع نقل و انتقالاتی گنبدی ها / تمدید با کاپیتان چوگان ، جذب تاجر !

آخرین وضعیت تیم پیکان / بازگشت در قامت یک مدعی قهرمانی !

اتفاق عجیب در والیبال ایران؛ مذاکره با بازیکنان در اردوی تیم ملی +واکنش دبیر فدراسیون !

سعید معروف در راه شهرداری ارومیه؟

تقویم رویداد های والیبال باشگاه های آسیا 2021 تغییر پیدا کرد

ویدیو / چکیده ای از اردوی تیم ملی والیبال از زبان پوریا فیاضی

برنامه مسابقات تیم ملی در لیگ ملت های 2021 اعلام شد

16 تیمی شدن لیگ برتر والیبال به نفع والیبال ایران ؟!

لیگ برتر والیبال 16 تیمی شد / برگزاری به شیوه لیگ ملت های والیبال !

حضور پررنگ والیبالیست های گلستانی در اردو های تیم ملی !

ویدیو / عثمانی خوانتورنا بهترین بازیکن لیگ والیبال ایتالیا 2021

نویسندهپاسخ
اسامی 17 بازیکن تیم ملی والیبال در لیگ ملت های 2021 مشخص شد adelkhoje
نقل و انتقالات های جنجالی ارومیه بر علیه تیم ها adelkhoje
ترکیب احتمالی تیم ملی والیبال در لیگ ملت های 2021 + برنامه بازی ها به وقت ایران adelkhoje
بهبودی : مسائل مالی در جدایی‌ام دخیل نبود ! adelkhoje
تصویب تقویم پیشنهادی کنفدراسیون والیبال آسیا adelkhoje
خوش خبر: اردوی تیم ملی جای مذاکره نیست، تذکر دادیم adelkhoje
تندروان:شخصیت قهرمانی را در ارومیه نهادینه می‌کنیم|می خواهیم فیاضی، شری adelkhoje
خداحافظی چهار ملی پوش از اردوی تیم ملی والیبال adelkhoje
آشنایی کامل با تکنیک های مقدماتی والیبال / بخش سوم تکنیک سرویس در والیبال ! adelkhoje
تمرینات برای تکنیک ساعد در ورزش والیبال / آموزش تصویری adelkhoje
رشد عجیب و غریب قرار داد بازیکنان لیگ برتر والیبال ! adelkhoje
مرگ اخلاق در والیبال ایران/ عدم حرفه ای گری برخی از بازیکنان و مربیان ! adelkhoje
رضایی جانشین احتمالی تندروان در فولاد سیرجان ؟ adelkhoje
شهنازی : رفتار برخی بازیکن ها ارزش و تعهد اخلاقی را ازبین می برد ! adelkhoje
شروع نقل و انتقالاتی گنبدی ها / تمدید با کاپیتان چوگان ، جذب تاجر ! adelkhoje
ویلفردو لئون در آستانه بازگشت به لیگ والیبال روسیه ! adelkhoje
حضور ایتالیا با تیم دوم در لیگ ملت های 2021 والیبال adelkhoje
رخنه دلال‌ها به اردوی تیم ملی ! adelkhoje
اتفاق عجیب در والیبال ایران؛ مذاکره با بازیکنان در اردوی تیم ملی +واکنش دبیر فدراسیون adelkhoje
آخرین وضعیت تیم پیکان / بازگشت در قامت یک مدعی قهرمانی ! adelkhoje
گزارشی از آخرین وضعیت اردوی تیم ملی والیبال/ اردیبهشت 1400 adelkhoje
جزیده : با اضافه شدن عبادی پور تیم ملی کامل می شود adelkhoje
شبیه سازی رقابت های والیبال المپیک ژاپن انجام گردید adelkhoje
16 تیمی شدن لیگ برتر والیبال به نفع والیبال ایران ؟! adelkhoje
شایعات از توافق محمدرضا تندروان با تیم شهرداری ارومیه خبر می دهند adelkhoje