در اینستاگرام منتظر حضور شما هستیم
عضویت در پیج اینستاگرام والیبال فروم

ایران - لهستان/بازی برده را باختیم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تلیغات تلیغات
ایران - لهستان/بازی برده را باختیم
ایران - لهستان/بازی برده را باختیم

تیم ملی والیبال ایران در دیداری نفس گیر و در حالی که با دو ست از حریف جلو بود؛ در نهایت 3-2 شکست خورد و 7 امتیازی باقی ماند.

 

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال وبه نقل از برنا، چهارمین روز جام جهانی والیبال، با دیدار فوق العاده حساس ایران و لهستان آغاز شد. مسابقه ای که بعد از یک روز استراحت تیمها در سالن هاماماتسو آرنا به انجام رسید و در نهایت در ماراتنی 150 دقیقه ای، لهستان قدرتمند تیم ملی ایران را 3-2 برد و با 12 امتیاز و بعد از آمریکا در رده دوم قرار گرفت و ایران هم با متحمل شدن دومین شکست، شش امتیازی باقی ماند. بچه ها در حالی این بازی را باختند که دو ست اول را برده بودیم و انتظار می رفت به برتری برسیم و انتقام باخت در لیگ جهانی را از حریف بگیریم که این طور نشد و شاگردان آنتیگا بازگشت خوبی به بازی داشتند و موفق شدند دو امتیاز از این مسابقه بگیرند.
 
 
ست نخست (ایران 25-18 لهستان): مثل همیشه ست اول به ایران رسید
 
ایران با لباس سورمه ای و لهستان با لباس قرمز وارد زمین شدند. بازی پایاپای و نزدیک به هم دنبال می شد و هر دو تیم با زدن سرویس های مناسب کار را برای یکدیگر سخت کرده بودند ولی این تیم ما بود که زودتر به امتیاز 8 رسید و اولین وقت استراحت فنی با دو امتیاز اختلاف از راه رسید. بعد از این تایم استراحت، بچه ها ما با روحیه بالاتر و با استفاده از هوش بالای کواچ، در اعتراض به رای داور، مبنی بر اینکه توپ کورک به بیرون رفته، باعث شد فاصله با لهستان از 2 به 4 افزایش پیدا کند. ایران 12-8 پیش افتاد و آنتیگا بالاجبار، اولین تایم استراحت را درخواست کرد. میرزاجانپور با نمایش فوق العاده اش، دو امتیاز را برای ایران گرفت. در ادامه محمد موسوی با یک دفاع بی نظیر، بوشچک را ناکام گذاشت و بازی 14-8 شد. بچه ها به بازی کم نقصشان ادامه دادند و روی یک کار سرعتی، موسوی بازهم فاصله را بیش تر کرد. در ادامه لومکاز جای خود را به  دریژکا داد تا اوضاع را به نفع لهستان بازگرداند. ایرلان با 6 امتیاز اختلاف به استقبال وقت استراحت فنی دوم رفت.
 
 
لهستانی ها کاملا تحت تاثیر تیم ملی ایران قرار گرفته و شش خطا را مرتکب شده است. روحیه بچه ها به حدی بالا بود که عادل غلامی به زیبایی بارتوژ کورک بزرگ را دفاع کرد و بازی 21-13 شد. میکا هم جایگزین دریژکا شد تا دوباره برای تیمش مثمر ثمر باشد.
 
میرزاجانپور دو امتیاز پیاپی را از دست داد و فاصله به 5 کاهش یافت. کواچ خیلی سریع وقت استراحت را درخواست کرد تا شرایط خطرناک نشود. مهدوی هم جایگزین معروف شد تا در دفاع روی تور کمک حال ما باشد. این بار نوبت میکا بود که توسط موسوی دفاع شود. با سرویسی که کورک از دست داد؛ ایران با نتیجه 25-18 ست نخست را برد.
 
ست دوم ایران (25-23 لهستان): لهستان اولین امتیاز خود را در جام جهانی از دست داد
 
این ست با سرویس عبادی پور که به تور برخورد کرد؛ آغاز شد. در ادامه معروف با پاس های یک دست معروفش کار را به تساوی کشاند. در ادامه مرندی با یک دریافت جانانه مقدمات پیروزی 3-2 ایران را فراهم کرد. با سرویسی که دوباره عبادی پور خراب کرد، لهستان 8-7 جلو افتاد. این بار این تیم ما بود که سرویس های زیادی را خراب می کرد؛ غلامی هم در ادامه مرتکب همچنین خطایی شد. خطای تور نواکوفسکی، بازی را 9-9 برابر کرد.
 
 
امیر غفور بعد از مدت ها رو به سرویس پرشی آورد و توانست ایران را 10-9 از حریف نامدارش پیش بیندازد. معروف که نشان داده بود؛ امروز روز خوب او خواهد بود روی یک حرکت هوشمندانه که مختص خودش است؛ در حالی که همه فکر می کردند؛ می خواهد پاس بدهد؛ با یک پنجه چشم باز، ایران را 11-9 پیش انداخت. محمد موسوی در ادامه روی یک حرکیت سرعتی، فاصله به سه افزایش پیدا کرد. در ادامه لهستان خودش را کمی پیدا کرد و فاصله را به یک کاهش داد. بینیک توانست امتیاز آخر را با یک دفاع در برابر میرزاجانپور به ارمغان بیاورد. با دوامتیازی که غلامی از دست داد؛ بازی 16-  15 به سود لهستان شد. قائمی هم به جای میرزاجانپور به زمین آمد. در یک رالی تماشایی و بعد از چند رفت و برگشت، کوبیاک با اسپکی قدرتمندانه بازی را 17-15 کرد و باعث شد کواچ به جای معروف به زمین بیاید. خطای تور لهستانی ها، بازی را 18-17 کرد. ایران همچنان با یک امتیاز فاصله، در تعقیب قرمزها بود. به دنبال سرویس خوب عبادی پور، امیر غفور بالاتر از سه مدافع لهستانی، بازی را به تساوی کشاند و عادل غلامی در ادامه ایران را پیش انداخت. آنتگیا دوباره وقت استراحت گرفت تا گره بازی باز شود و وقفه ای در سرویس های عبادی پور بیفتد.
 
با توپی که کورک به بیرون فرستاد؛ ایران 21-19 از حریف پیش افتاد. در ادامه کوبیاک از داور کارت گرفت. پوژک سرویس را به بیرون شد و بازی 23-21 شد. در نهایت عادل غلامی روی یک حرکت سرعتی کار را 25-23 کرد و ایران در آستانه پیروزی قرار گرفت.
 
ست سوم (ایران 15-25 لهستان): حساسیت در هاماماتسو بالا گرفت
 
فابیان و کورک با دو خطا باعث شدند؛ ست سوم با برتری ایران آغاز شود. در ادامه بینیک غفور را دفاع کرد و دو تیم در امتیاز 2 برابر شدند. این بار نوبت کورک بود که میرزاجانپور را دفاع کند و لهستان پیش بیفتد. با امتیاز عبادی پور، حاصل از پوشش مناسب مرندی، بازی 5-5 شد. کورک با گرفتن سه امتیاز، که یکی از روی سرویس بود؛ بازی را 8-5 کرد. فابیان و میکا، با دفاع عبادی پور و غفور بازی را 10-5 کردند و کواچ به ناچار وقت استراحت گرفت.
 
 
در حالی که بازیکنان آرژانتین، بازی را از نزدیک تماشا می کردند؛ با دفاع غلامی، بازی 10-7 شد. موسوی و میکا، سرویس از دست دادند و بازی 11-8 شد. لهستان روی دور امتیازگیری افتاده بود و با یک حرکت دوبل وسط، بازی 16-10 شد. لهستان، با روحیه و انگیزهبالا امتیاز جمع می کرد و فاصله به هفت امتیاز افزایش پیدا کرد. کواچ در امتیاز 20-13 درخواست وقت استراحت کرد. با خطای دو ضرب مهدوی، بازی 22-14 شد. در ادامه معنوی نژاد به زمین آمد و این لهستان بود که با برتری 25-15، دست سوم را مال خود کرد.
 
ست چهارم (ایران 20-25 لهستان): همه چیز به تساوی کشیده شد
 
لهستان ست چهارم را هم بهتر آغاز کرد. میکا در کنار کورک، به راحتی امتیاز می گرفتند. سرویس بینیک و دریافت ناقص عبادی پور، بازی را 5-2 کرد. دفاع روی تور میرزاجانپور، ضمن ناکام گذاشتن کوبیاک، بازی را 5-4 کرد و فاصله به حداقل رسید.  با درخشش غفور در سرویس زنی و ردن اسپک، کار به تساوی کشیده شد. با دریافت فوق العاده عبادی پوردر انتهای زمین، شماره 10 کاشانی تیم ملی، ایران را از حریف نامدارش پیش انداخت و سرمربی لهستان به ناچار درخواست وقت استراحت کرد. در ادامه و روی نبوغ میکا، لهستان 8-6 جلو افتاد. قرمزها خیلی سخت به ایران امتیاز می دادند و پوشش خوبی در انتهای زمین از خود نشان می دادند. در ادامه فاصله به چهار افزایش یافت و لهستانی ها به خوبی فاصله را حفظ کرده بودند. دو تیم با همین فاصله امتیازی، به وقت استراحت فنی دوم رفتند.
 
 
استفاده از روش های مختلف، باعث شده بود بازیکنان ما توانایی شناسایی مهاجمان لهستان را نداشته باشند. از طرفی خطاهای فردی تیم ما افزایش پیدا کرده بود. با سرویسی که عبادی پور خراب کرد؛ بازی 20-16 شد. سه امتیازی که قائمی به زیبایی گرفت؛ بازی 21-20 شد و امیدها دوباره به اردوی ما برگشت. نواکوفسکی با یک ضربه مهلک به رالی زیبای دو تیم پایان داد و بازی را 23-20 کرد. در ادامه و با درخشش میکا، ست چهارم با برتری 25-20 لهستان خاتمه پیدا کرد.
 
ست پنجم (ایران 11-15 لهستان): انتقام ناتمام بچه های پارسی
 
 
در حالی که هنوز آغاز نشده بود؛ به علت چینش اشتباه بچه های ما، یک امتیاز به لهستان داده شد. کورک توپ را بیرون زد تا بازی 1-1 مساوی شود.  در ادامه بینیک روی یک کار سرعتی، بازی را 2-1 کرد. اسپک میرزاجانپور به آنتن خورد و بازی 3-1 شد. موسوی روی یک کار سرعتی فاصله را به حداقل رساند. بازی فوق العاده حساس و پایاپای بین دوتیم انجام می پذیرفت. سید دوست داشتنی، با یک دفاع خوب، کار را به تساوی کشاند. کورک دوباره لهستان را پیش انداخت. میکا در ادامه فاصله را به دو افزایش داد. معروف در این صحنه، عجله کرد. دفاع روی تور نواکوفسکی آب سردی بود بر پیکره تیم ملی ایران. موسوی که یک تنه سعی داشت ایران را در بازی نگه دارد؛ فاصله به دو کاهش پیدا کرد. صنوبر جایگزین غلامی شد و کوبیاک بازی را 8-5 کرد تا فاصله به سه افزایش پیدا کند.
 

والیبال , جدیدترین اخبار والیبال , اخبار والیبال , تیم ملی ایران , تیم ملی لهستان , جام جهانی , جام جهانی والیبال 2015 ژاپن ,
نویسنده : کیمیا هاشمی بازدید : 303 تاریخ : شنبه 21 شهريور 1394 نظرات :
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

آدرس جدید خبرگزاری والیبال ایران

ترکیب احتمالی تیم ملی والیبال در لیگ ملت های 2021

ویدیو آموزش نکات و تکنیک های خاص والیبال !

قانون جدید برای ثبت‌نام تیم‌ها در لیگ ملت های والیبال 2021 / درخواست ویزا برای خط خورده ها!

ویدیو خلاصه دیدار جنجالی و حاشیه ای ایران - لهستان / معروف در برابر کوبیاک !

آشنایی کامل با تکنیک های مقدماتی والیبال / بخش سوم تکنیک سرویس در والیبال !

مرگ اخلاق در والیبال ایران/ عدم حرفه ای گری برخی از بازیکنان و مربیان !

شروع نقل و انتقالاتی گنبدی ها / تمدید با کاپیتان چوگان ، جذب تاجر !

آخرین وضعیت تیم پیکان / بازگشت در قامت یک مدعی قهرمانی !

اتفاق عجیب در والیبال ایران؛ مذاکره با بازیکنان در اردوی تیم ملی +واکنش دبیر فدراسیون !

سعید معروف در راه شهرداری ارومیه؟

تقویم رویداد های والیبال باشگاه های آسیا 2021 تغییر پیدا کرد

ویدیو / چکیده ای از اردوی تیم ملی والیبال از زبان پوریا فیاضی

برنامه مسابقات تیم ملی در لیگ ملت های 2021 اعلام شد

16 تیمی شدن لیگ برتر والیبال به نفع والیبال ایران ؟!

لیگ برتر والیبال 16 تیمی شد / برگزاری به شیوه لیگ ملت های والیبال !

حضور پررنگ والیبالیست های گلستانی در اردو های تیم ملی !

ویدیو / عثمانی خوانتورنا بهترین بازیکن لیگ والیبال ایتالیا 2021

نویسندهپاسخ
اسامی 17 بازیکن تیم ملی والیبال در لیگ ملت های 2021 مشخص شد adelkhoje
نقل و انتقالات های جنجالی ارومیه بر علیه تیم ها adelkhoje
ترکیب احتمالی تیم ملی والیبال در لیگ ملت های 2021 + برنامه بازی ها به وقت ایران adelkhoje
بهبودی : مسائل مالی در جدایی‌ام دخیل نبود ! adelkhoje
تصویب تقویم پیشنهادی کنفدراسیون والیبال آسیا adelkhoje
خوش خبر: اردوی تیم ملی جای مذاکره نیست، تذکر دادیم adelkhoje
تندروان:شخصیت قهرمانی را در ارومیه نهادینه می‌کنیم|می خواهیم فیاضی، شری adelkhoje
خداحافظی چهار ملی پوش از اردوی تیم ملی والیبال adelkhoje
آشنایی کامل با تکنیک های مقدماتی والیبال / بخش سوم تکنیک سرویس در والیبال ! adelkhoje
تمرینات برای تکنیک ساعد در ورزش والیبال / آموزش تصویری adelkhoje
رشد عجیب و غریب قرار داد بازیکنان لیگ برتر والیبال ! adelkhoje
مرگ اخلاق در والیبال ایران/ عدم حرفه ای گری برخی از بازیکنان و مربیان ! adelkhoje
رضایی جانشین احتمالی تندروان در فولاد سیرجان ؟ adelkhoje
شهنازی : رفتار برخی بازیکن ها ارزش و تعهد اخلاقی را ازبین می برد ! adelkhoje
شروع نقل و انتقالاتی گنبدی ها / تمدید با کاپیتان چوگان ، جذب تاجر ! adelkhoje
ویلفردو لئون در آستانه بازگشت به لیگ والیبال روسیه ! adelkhoje
حضور ایتالیا با تیم دوم در لیگ ملت های 2021 والیبال adelkhoje
رخنه دلال‌ها به اردوی تیم ملی ! adelkhoje
اتفاق عجیب در والیبال ایران؛ مذاکره با بازیکنان در اردوی تیم ملی +واکنش دبیر فدراسیون adelkhoje
آخرین وضعیت تیم پیکان / بازگشت در قامت یک مدعی قهرمانی ! adelkhoje
گزارشی از آخرین وضعیت اردوی تیم ملی والیبال/ اردیبهشت 1400 adelkhoje
جزیده : با اضافه شدن عبادی پور تیم ملی کامل می شود adelkhoje
شبیه سازی رقابت های والیبال المپیک ژاپن انجام گردید adelkhoje
16 تیمی شدن لیگ برتر والیبال به نفع والیبال ایران ؟! adelkhoje
شایعات از توافق محمدرضا تندروان با تیم شهرداری ارومیه خبر می دهند adelkhoje